Hakkari'de OSB Müteşebbis Heyeti toplantısı yapıldı

27 Nisan 2021 Salı, 13:06 | Son güncelleme:
Hakkari'de OSB Müteşebbis Heyeti toplantısı yapıldı

HAKKARİ - Hakkari'de Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti'nin 2021 yılı ilk toplantısı Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Akbıyık, söz konusu bölgede imar ve haritalama gibi işlemlerin yapılacağını söyledi.

OSB ile ilgili iş ve işlemlerin yolunda gittiğini belirten Akbıyık, şunları kaydetti:

"Geçen yıl temmuz ayında tüzel kişiliği onaylandı, bu seneki programa alındı. Bundan sonra imar ile ilgili işleri bir an önce bitirip Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına başvuracağız ve inşallah Sayın Bakanımızın desteği ile hızlı bir şekilde organize sanayi bölgesini hayata geçireceğiz. İnşallah İran'dan, Irak'tan, Van'dan, Şırnak'tan ve Hakkari'den yatırımcılar Hakkari Yüksekova Organize Sanayi Bölgesinde, bölgenin potansiyeline ve gelişimine uygun memlekete üretim ve katkı yapacak fabrikalar kuracaklar."

Geçen yıl yapılan çalışmalar, zemin etüt çalışmaları, yapılacak imar ve parselasyon işlerinin görüşüldüğü toplantıya, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tevfik Kumbasar, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Yüksekova Ticaret Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Pınar ve ilgili kurum amirleri katıldı.Kaynak:AA

HAKKARİ - OSB Müteşebbis Heyeti toplantısı yapıldı1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Hakkari haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Hakkari Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Hakkari Haberler, Hakkari Son Dakika, Hakkari, Hakkari Vali İdris Akbıyık, Organize Sanayi Bölgesi, toplantı.

Yorum Ekle