Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i yüzünden güzel okuma yarışması düzenlendi

26 Ağustos 2021 Perşembe, 09:27 | Son güncelleme:
Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i yüzünden güzel okuma yarışması düzenlendi

Erzincan'da Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i yüzünden güzel okuma yarışması düzenlendi.

ERZİNCAN - Kur'an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimini ve Kur'an-ı Kerim'i yüzünden güzel okumayı teşvik etmek amacıyla hafızlık eğitimi verilen Kur'an kurslarda okuyan öğrenciler arasında Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması yapıldı.

İl Müftü Vekili İsmail Yılmaz, Din Eğitimi ve Hizmetleri Şube Müdürü Ali Şen ve İl Vaizi Arzu Kılınç nezaretinde yapılan yarışma neticesinde Hafızlık dalında birinciliği Sümbül Valide Kız Kur'an Kursu öğrencisi Hayrunnisa Korkmaz elde ederken, erkek öğrencilerden Recep Demir Erkek Kur'an Kursu öğrencisi Abdülhamit Zirek birinciliği kazandı.

Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması'nda ise birinciliği Süreyya Hanım Kız Kur'an Kursu öğrencisi Aslınur Bingöl alırken, erkeklerde Karağaç Kur'an Kursu Öğrencisi Oğuzhan Savaş birinciliği kazandı.

Yarışmanın birincilerine 100'er TL, ikincilerine ise 50'şer TL tutarında ödül verildi. Kaynak:İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzincan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzincan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Yorum Ekle