Sitede 5442 kişi varKUVVETLİ RÜZGARAğrıKUVVETLİ RÜZGAR34°C

Muş'ta öğrenciler Hacivat-Karagöz oyununu sahneledi

MUŞ - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ve TÜBİTAK tarafından "Bilim ve Sanat Sahnede Buluşuyor" projesi kapsamında öğrenciler, Hacivat-Karagöz ile tiyatro oyunu sahneledi...

Muş'ta öğrenciler Hacivat-Karagöz oyununu sahneledi

MUŞ - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ve TÜBİTAK tarafından "Bilim ve Sanat Sahnede Buluşuyor" projesi kapsamında öğrenciler, Hacivat-Karagöz ile Tiyatro oyunu sahneledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel Türk Tiyatrosu Sanatçısı ve MŞÜ Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Erdinç Öcal gözetimindeki Hacivat-Karagöz gölge oyununun ikincisi, MŞÜ 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde sahnelendi.

Öcal, gazetecilere yaptığı açıklamada, ortaokul öğrencilerine sanatsal etkinliklerle bilim ve bilim insanlarını tanıttıklarını söyledi.

Projede bilimle sanatın bütünleştirildiğini ifade eden Öcal, "Öğrencilerimiz çok eğleniyor. sabah saatlerinde öğrencilerimiz evlerinde alıyoruz ve kahvaltı yapıyoruz. Daha sonra o günkü konumuz olan bilim insanımızla alakalı bir tanıtım sunumu yapıyoruz. Öğrencilerimiz bilim insanı ile ilgili kısa tiyatro gösterisi yapıyor." dedi.(AA)

Yorum Ekle