Sitede 2048 kişi varaz bulutluAğrıaz bulutlu2.8°C

Ağrı'da SEKAPS eğitimleri tamamlandı

AĞRI - Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğünce Seferberlik Kaynak Planlama Sistemi (SEKAPS) kapsamında kamu kurum ve kuruluşlara verilen eğitimler tamamlandı....

Ağrı'da SEKAPS eğitimleri tamamlandı

AĞRI - Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğünce Seferberlik Kaynak Planlama Sistemi (SEKAPS) kapsamında kamu kurum ve kuruluşlara verilen eğitimler tamamlandı.

AFAD ve Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreterliği işbirliğiyle gerçekleştirilen SEKAPS kapsamında, AFAD İl Müdürlüğünce kamu kurum ve kuruluşların personelleri eğitime alındı. AFAD'ın toplantı salonunda düzenlenen eğitimler 4 gün sürdü.

AFAD İl Müdürü Necati Oruk, yaptığı açıklamada, eğitimlerin verimli geçtiğini söyledi.

Eğitimlerde seferberlik ile savaş hali hazırlıkları kapsamında kaynak katalogların hazırlanması, ihtiyaçların tespiti ve belirlenmesinin amaçlandığını ifade eden Oruk, şöyle konuştu:

"MGK Genel Sekreterliği tarafından geliştirilen SEKAPS, kaynakların tespiti, ihtiyaçların belirlenmesi, tahsislerin elektronik ortama taşınması, kontrol izleme ve değerlendirmenin hızlı yapılması ve kağıt dolaşımı ile kırtasiye giderlerinin ortadan kaldırılması hedefleniyor. SEKAPS tanımlı kurum, kuruluş ve askeri birlik kullanıcılarına eğitim verdik."(AA)

Ağrı'da SEKAPS eğitimleri tamamlandı1

Ağrı'da SEKAPS eğitimleri tamamlandı2

Ağrı'da SEKAPS eğitimleri tamamlandı3

Yorum Ekle