Sitede 2117 kişi varKUVVETLİ RÜZGARAğrıKUVVETLİ RÜZGAR34°C

Van'da '15 Temmuz Destanı' resim sergisi

VAN - Tuşba Belediyesince, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında "15 Temmuz Destanı" konulu resim sergisi açıldı.Belediyeden ...

Van'da '15 Temmuz Destanı' resim sergisi

VAN - Tuşba Belediyesince, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında "15 Temmuz Destanı" konulu resim sergisi açıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren resimlerin sergilendiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 15 Temmuz'un Türk halkının en dramatik, en acı günlerinden biri olduğunu söyledi.

Türk halkının bu ihaneti asla unutmayacağını kaydeden Akman, "15 Temmuz gecesi milletimiz büyük bir kahramanlık destanı yazdı. Üzerinden üç yıl geçmesine rağmen aziz milletimiz milli birlik ve beraberlik ruhunu yüreğinde taşımaktadır. Bu ruhun yansımalarını bugün düzenlediğimiz sergide de görüyoruz. 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum."

Van alışveriş merkezinde açılan serginin, 15 Temmuz'a kadar Van Ferit Melen Havaalanı, 15 Temmuz Şehitler Parkı, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde devam edeceği bildirildi.(AA)

Yorum Ekle