Sitede 2207 kişi varKUVVETLİ RÜZGARAğrıKUVVETLİ RÜZGAR34°C

Bursa'daki kadın cinayeti

ERZURUM - Oltu Belediye Başkan Vekili Mesut Altunkaynak, hemşehrileri Songül Yalçın'ın Bursa'da nişanlısı tarafından katledilmesini kınadı.Altunkaynak, belediye binası ön...

Bursa'daki kadın cinayeti

Erzurum - Oltu Belediye Başkan Vekili Mesut Altunkaynak, hemşehrileri Songül Yalçın'ın Bursa'da nişanlısı tarafından katledilmesini kınadı.

Altunkaynak, belediye binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursa'da, düğünlerinden bir Gün önce gelinlik teslim almak için buluştuğu nişanlısı tarafından takı meselesi yüzünden darbedilerek ağır yaralanan hemşehrileri Yalçın'ın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Olaya hemşehrileri olarak sessiz kalamayacaklarını ifade eden Altunkaynak, şöyle konuştu:

"Kadın cinayetleri kabul edilemez. Cinayete kurban giden kişi bir de hemşehriniz olunca acıyı iki kat hissediyorsunuz. Kardeşimizi darp ederek ölümüne sebep olan bu kişiyi öncelikle kurumumuz, belediyemiz ve Oltu halkı adına lanetliyor ve bu olayı kınıyoruz. Bizler Oltu Belediyesi olarak kadın cinayetlerinin ve çocuk istismarının her zaman karşısında olduk ve olmaya da devam edeceğiz."

Altunkaynak, olayda hayatını kaybeden Yalçın'a rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

Bursa'da, 10 Temmuz'da düğünlerinden bir gün önce gelinlik teslim almak için buluştuğu nişanlısı tarafından takı meselesi yüzünden darbedilerek ağır yaralanan 25 yaşındaki Songül Yalçın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.(AA)

Yorum Ekle