Sitede 4475 kişi varhava açıkAğrıAçık26.5°C

2 bin 500 öğrenciye çevre bilinci anlatıldı

BİTLİS - Bitlis Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 2 bin 500 öğrenciye çevre bilinci anlatıldı.Kentteki okulları gezerek çeşitli ...

2 bin 500 öğrenciye çevre bilinci anlatıldı

BİTLİS - Bitlis Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 2 bin 500 öğrenciye çevre bilinci anlatıldı.

Kentteki okulları gezerek çeşitli konferanslar veren müdürlük personeli, öğrencileri çevre konusunda bilgilendirdi.

Bitlis-Tatvan kara yolu üzerindeki El Eman Hanı mevkisinde de uçurtma şenliği düzenlendi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Aras, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl 5 Haziran'da kutlanan Çevre Günü'nün Ramazan Bayramı tatiline denk gelmesi nedeniyle etkinlikleri ertelediklerini söyledi.

Aras, şöyle konuştu:

''Okullarımızda 2. dönemin başından bu yana çevre bilincinin oluşturulması için bir çok etkinlik yaptık. Bugün de etkinliklerin devamı olarak 4 farklı okulumuzdan öğrencilerimizi okullarından alarak etkilik alanına taşıdık. Buradaki amacımız, çocuklarımıza henüz küçük yaşlarda çevre bilincinin aşılanması, farkındalık oluşturulması ve aileden başlayarak, okul-aile ve veli üçgeninde çevreye duyarlı, çevreyi bir emanet olarak bilen, çevreyle bütünleşen bireylerin yetişmesini temin etmektir. Güzel bir ilgi var."(AA)

Yorum Ekle