Sitede 4214 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu25.6°C

20 bin 351 kursiyer 'Öğrenme Şenliği'nde hünerlerini sergiledi

AĞRI - Ağrı'da Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulunca açılan 28 kursta öğrenim gören 20 bin 351 kursiyer, sezon boyunca ürettikleri ürünleri "Öğrenme Şenliği"n...

20 bin 351 kursiyer 'Öğrenme Şenliği'nde hünerlerini sergiledi

AĞRI - Ağrı'da Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulunca açılan 28 kursta öğrenim gören 20 bin 351 kursiyer, sezon boyunca ürettikleri ürünleri "Öğrenme Şenliği"nde sergileme fırsatı buldu.

HEM'in İl merkezi ve ilçelerde açtığı kurslarda eğitim görenlerin katıldığı şenlik, Ağrı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu önünde mehteran takımı eşliğinde düzenlenen yürüyüşle başladı. Yürüyüşe katılan çok sayıda kursiyer, etkinliğin gerçekleştirildiği Millet Bahçesi'ne geldi.

Şenlikte konuşma yapan Ağrı HEM ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Aktaş, öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Ağrı'ya doğru dönüşüm gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Aktaş, yetişkinlerin becerilerinin artırılması için çabaladıklarını belirterek, şöyle dedi:

"15 bin 92'si kadın olmak üzere 20 bin 351 kursiyerimizin emeklerine 28 stantta şahit olacaksınız. Kadın kursiyerlerimiz okuma yazmadaki azmini kanıtlamış olup 2 bin 805'i açılan 12 bin 408 kurs ile okur yazar olmuştur. Müdürlüğümüz bünyesinde açılan 18 ana sınıfı ile kursiyerlerimizin çocukları eğitime başlarken anneler hayat boyu öğrenme yolunda huzurlu adımlar atmışlardır. Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan'ın başlatmış olduğu okuma-yazma ve Sıfır Atık Projesi kapsamında açtığımız sıfır atık Cam atölyeleri, metalden heykeller ve kumaştan elbiseler yapacak geleceğe temiz bir dünya bırakmak için çalışıyoruz."

Ağrı Valisi Süleyman Elban ve eşi Beyza Elban, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, mehteran takımı ve karate kursundaki çocukların gösterisinin ardından şenliğin açılış kurdelesini kesti.

Elban ve beraberindekiler, il merkezi ve 7 ilçede açılan kurslardan gelen kursiyerlerin açtığı 28 standı gezerek el emeği, göz nuru ürünleri inceledi.

Kursiyerlerin yanı sıra stant açarak şenliğe destek veren İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğüne ait drone, silah, malzeme, araçlar, narkotik ve arama kurtarma köpekleri ile tam teçhizatlı tim ilgi gördü.

Perşembe gününe kadar devam edecek şenliğin ilk gününde vatandaşlara Ağrı'nın geleneksel lezzetlerinden "helise" ve "keşkek" ikram edildi.(AA)

20 bin 351 kursiyer Öğrenme Şenliğinde hünerlerini sergiledi - AĞRI1

20 bin 351 kursiyer Öğrenme Şenliğinde hünerlerini sergiledi - AĞRI2

20 bin 351 kursiyer Öğrenme Şenliğinde hünerlerini sergiledi - AĞRI3

20 bin 351 kursiyer Öğrenme Şenliğinde hünerlerini sergiledi - AĞRI4

20 bin 351 kursiyer Öğrenme Şenliğinde hünerlerini sergiledi - AĞRI5

20 bin 351 kursiyer Öğrenme Şenliğinde hünerlerini sergiledi - AĞRI6

20 bin 351 kursiyer Öğrenme Şenliğinde hünerlerini sergiledi - AĞRI7

20 bin 351 kursiyer Öğrenme Şenliğinde hünerlerini sergiledi - AĞRI8

20 bin 351 kursiyer Öğrenme Şenliğinde hünerlerini sergiledi - AĞRI9

1 Yorum

Adem
Adem
2 hafta önce

Etkinlik güzel tebrik ediyorum lakin ağrı haber siteleri neden atılduruma düşen 15 temmuz parkını haber yapmaz anlam veremiyorum park berbat durumda kamelyalar kırılmış dökülmüş Bi el atan yok

Yorum Ekle