Sitede 5038 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu18.6°C

Ağrı İHH'dan bin çocuğa kıyafet yardımı

AĞRI - İHH Ağrı Şubesi, il merkezi ve ilçelerinde maddi durumu iyi olmayan yaklaşık bin yetim çocuğa ramazan bayramı öncesi kıyafet yardımı başlattı.Ankara ve İnegöl İHH'...

Ağrı İHH'dan bin çocuğa kıyafet yardımı

AĞRI - İHH Ağrı Şubesi, il merkezi ve ilçelerinde maddi durumu iyi olmayan yaklaşık bin yetim çocuğa ramazan bayramı öncesi kıyafet yardımı başlattı.

Ankara ve İnegöl İHH'nın destekleriyle bin çocuğa bayramlık kıyafet yardımı başlatan İHH Ağrı Şubesi, maddi durumu iyi olmayan 2 bin aileye de gıda kolisi dağıtımı yaptı.

İHH Ağrı Şube Başkanı Kerem Engin, yaptığı açıklamada, yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların ramazan bayramına sevinçle girebilmeleri için bayramlık kıyafet yardımında bulunduklarını söyledi.

Ağrı merkez, Patnos ve Doğubayazıt ilçelerinde ihtiyaç sahibi bin çocuğa yardım yapmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Engin, şöyle konuştu:

"Yetim ve ihtiyaç sahibi insanların dertlerini dinlemek sıkıntılarını gidermeye çalışmak Müslüman olarak her birimizin boynundaki sorumluluktur. Bizler de Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği olarak her zaman olduğu gibi mazlumun ve mağdurun yanında olmayı sürdürüyoruz. Şu ana kadar 2 bin ailemize ramazan gıda paketlerimizi ulaştırdık ve dağıtımlarımıza devam etmekteyiz. Yine bizim için bu ayın diğer anlamlı yanlarından biri olan bayramlık kıyafet yardımı çalışmamızın hedefi inşallah bin çocuğumuzu giydirmek şeklinde. İnşallah kıymetli bağışçıların destekleriyle bu hedefimizi yakalayabiliriz."

Engin, çalışmaların yapılmasına katkı sunan İHH İnsani Yardım Vakfı, Ankara ve İnegöl İHH şubeleri ve tüm bağışçılara teşekkür etti.(AA)

Ağrı İHH'dan bin çocuğa kıyafet yardımı1

Ağrı İHH'dan bin çocuğa kıyafet yardımı2

Ağrı İHH'dan bin çocuğa kıyafet yardımı3

Ağrı İHH'dan bin çocuğa kıyafet yardımı4

Yorum Ekle