Sitede 2641 kişi varhava açıkAğrıAçık13.6°C

Salih Kaya 53 yıldır Ağrı’da terzilik yapıyor

AĞRI - Ağrı'da yaşayan 64 yaşındaki Salih Kaya, çocukluğundan itibaren başladığı terzilik mesleğinde 53. yılını sürdürüyor.‘Terzi Salih’ lakabıyla bilinen Salih Kaya, giy...

Salih Kaya 53 yıldır Ağrı’da terzilik yapıyor

AĞRI - Ağrı'da yaşayan 64 yaşındaki Salih Kaya, çocukluğundan itibaren başladığı terzilik mesleğinde 53. yılını sürdürüyor.

‘Terzi Salih’ lakabıyla bilinen Salih Kaya, giysilerin tamir işlerini pratikçe yapıp, yıllardır müşterilere kaliteli hizmet veriyor.

53 yıldır Ağrı’da terzilik yaptığını anlatan Salih Kaya, kalfalarıyla birlikte Doğu İş Merkezinde bulunan küçük bir dükkânda bu mesleği sürdürmeye devam ediyor.

Uzun yıllardır bu işle meşgul olduğunu ve maddi anlamda çektiği sıkıntılara rağmen yine de yıllardır geçimlerini terzilikle yaptığını dile getiren Kaya, 11 yaşından itibaren öğrenmeye başladığı terzilik mesleğinden çok memnun olduğunu vurguladı.

Kaya, "1966 yılında çıraklıkla başladım bu işe. 1976’dan beri dükkânım var. 1974’te askere gittim. Askerden sonra gelip iş yeri açtım. Ufaktan başladım. Sonra işlerimi büyüttüm biraz. Şu anda da çalışıyorum. İşimden de memnunum" dedi.

Terziliği küçük yaşta Zeki ustasından öğrendiğini ifade eden Kaya, yetiştirdiği kalfalarla geleneği devam ettirdiğini dile getirdi.

Salih Kaya Ağrı1

Salih Kaya Ağrı2

Salih Kaya Ağrı3

Yorum Ekle