Sitede 2648 kişi varhava açıkAğrıAçık13.6°C

Ağrı 1970 Spor'un TFF 3. Lig sevinci

Ağrı 1970'in Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. kademe play-off maçında Akşehirspor'u 1-0 yenerek TFF 3. Lig'e yükselmesi sonrası Ağrı'da kutlama programı düzenlendi....

Ağrı 1970 Spor'un TFF 3. Lig sevinci

Ağrı 1970'in Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. kademe play-off maçında Akşehirspor'u 1-0 yenerek TFF 3. Lig'e yükselmesi sonrası Ağrı'da kutlama programı düzenlendi.

AĞRI - Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. kademe play-off müsabakasında Akşehirspor'u 1-0 yenerek 18 yıl sonra TFF 3. Lig'e yükselen Ağrı 1970, maçın ardından geldiği kentte coşkuyla karşılandı.

Gaziantep Kalyon Stadı'nda önceki Gün oynanan müsabaka sonrası kente gelen Ağrı 1970 kafilesi, konvoy eşliğinde kutlama programının düzenlendiği Dörtyol Kavşağı'nda taraftarlarıyla buluştu.

Kafile ile sarı-lacivert formalar giyen ve ellerinde meşaleler olan taraftarlar, programda yerel sanatçıların verdiği konserle doyasıya eğlendi.

Ağrı Spor'un kente gelişi sırasında, Süper Lig'de Başaksehir’i yenerek Süper Lig şampiyonu olan Galatasaray’ın Ağrı’daki şampiyonluk kutlamaları askıya alındı. Ağrılı Ultraslan Taraftar Gurubu Galatasaray’ın şampiyonluğu için şehirde kısa bir tur attıktan sonra, Ağrı Spor'un şampiyonluk kutlamalarının olduğu Dörtyol kavşağına gelerek, Ağrı Sporlu taraftarlar la birlikte takımı karşıladı.

Havai fişek gösterisinin de gerçekleştiği ve renkli görüntülerin yaşandığı kutlamalara katılan taraftarlar, halay çekerek 3. Lig'e çıkma sevincini yaşadı.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da alana gelerek, Ağrılı taraftarların sevincine ortak olup, takıma elinden gelen desteği sağlayacağı sözünü verdi.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, programda yaptığı konuşmada, Ağrı 1970'in büyük başarı örneği sergilediğini ve bundan sonraki hedeflerinin üst liglere yükselmek olduğunu belirtti.

Bu takımın desteklemesi gerektiğini dile getiren Sayan, "Emeği geçen herkesi kutluyor, başkanından futbolcusuna herkesi tebrik ediyorum. Asıl zorlu süreç bundan sonra başlıyor. Birlik ve beraberlik içerisinde takımımızı yükseltmemiz lazım." diye konuştu.

Ağrı 1970 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım da çok mutlu olduklarını, hayallerinin gerçekleştiğini ifade etti.(AA)(İHA)

Ağrı'da TFF 3. Lig sevinci1

Ağrı'da TFF 3. Lig sevinci2

Ağrı'da TFF 3. Lig sevinci3

Ağrı'da TFF 3. Lig sevinci4

Ağrı'da TFF 3. Lig sevinci5

ağrı 1970 spor 3lig kutlama1

ağrı spor lig kutlama2

ağrı spor lig kutlama3

ağrı spor lig kutlama4

ağrı spor lig kutlama5

ağrı spor lig kutlama6

ağrı spor lig kutlama7

Yorum Ekle