Sitede 5500 kişi varKUVVETLİ RÜZGARAğrıKUVVETLİ RÜZGAR29°C

Yüksekova'da 'Adalet Ormanı' oluşturuldu

HAKKARİ - Yüksekova ilçesinde Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğinde "Adalet Ormanı" oluşturuldu.Yüksekova Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Cumhuriyet ...

Yüksekova'da 'Adalet Ormanı' oluşturuldu

HAKKARİ - Yüksekova ilçesinde Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğinde "Adalet Ormanı" oluşturuldu.

Yüksekova Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Hakkari Orman İşletme Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla Esendere yolundaki Dilimli Barajı'nın çevresine bin fidan dikildi.

Hükümlüler sedir, karaçam ve köknar fidanlarını toprakla buluşturuldu.

Kaymakam Ramazan Kendüzler ve beraberindekiler de fidan dikti.

Yüksekova Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin Türkiye genelinde uygulandığını söyledi.

Yüksekova'da iklim koşullarından dolayı etkinliği yeni icra edebildiklerini anlatan Gürdoğan, "Umarım yeşeren bu fidanlar gelecek için bir umut olur. Katkılarından dolayı Hakkari Orman İşletme Müdürlüğüne, İlçe Tarım Müdürlüğüne teşekkür ederiz." dedi.

Etkinliğe Yüksekova Garnizon Komutan Yardımcısı Barış Ateş, Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, Büyükçiftlik Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Gürler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum amirleri, dernek temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.(AA)

Yorum Ekle