Sitede 13266 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Bitlis'te işçilerin ramazan mesaisi

BİTLİS - Bitlis'te alt yapı işçileri, geçimlerini sağlayabilmek için ramazanda da iftara kadar kazma kürekle çalışıyor.Belediye tarafından kentte başlatılan alt yapı çalı...

Bitlis'te işçilerin ramazan mesaisi

BİTLİS - Bitlis'te alt yapı işçileri, geçimlerini sağlayabilmek için ramazanda da iftara kadar kazma kürekle çalışıyor.

Belediye tarafından kentte başlatılan alt yapı çalışmalarında çalışan işçiler, toz toprağın içinde akşama kadar işlerini aksatmadan yapıyor.

Farklı il ve ilçelerden gelerek Bitlis'te çalışan işçiler, oruç ibadetlerini yerine getirmeyi de ihmal etmiyor.

Kazma, kürek ve beton kırıcıları alarak sabahın erken saatlerinde iş başı yapan işçiler, akşama kadar kentin dar sokaklarında betonları kırıp kanal açıyor, sırtlarından taşıdıkları boruları döşüyor.

İşçilerden Salih Ketmen, yaptığı açıklamada, kentin alt yapısında işçi olarak çalışmak için Van'ın Erciş ilçesinden geldiğini söyledi.

Sabah erkenden kalkıp çalıştıklarını ifade eden Ketmen, "Bitlis halkının daha iyi hizmet alması için ramazan ayında oruçlu çalışıyoruz. Ramazan ayı dolayısıyla insan biraz kuvvetten düşüyor. Aç ve susuz çalışıyoruz. Bu da bizi biraz yoruyor." dedi.

İşçilerden Şahin Fidan da Erciş'ten geldiğini ifade ederek, "Sabah 07.00 gibi iş başı yapıyoruz. Akşama kadar çalışıyoruz. Ailemin geçiminin sağlamak için mecbur çalışıyorum. Kepçelerin girmediği yerlerde el kazısı olarak bizler çalışıyoruz. Hem işimi yapıyorum hem de orucumu tutuyorum." diye konuştu.

İşçilerin şefi Yunus Erdoğan da kazı ekibinde 45 kişinin çalıştığını söyledi.

Erdoğan, "Bitlis'in kanalizasyon ve içme suyunu yapıyoruz. Ramazan ayı olmasına rağmen arkadaşlarımız işlerini aksatmadan en iyi şekilde yapıyor. İşçilerimiz şehir dışından geliyor. Ailelerinden uzaklar. Bizler de onlara evlerini aratmamaya çalışıyoruz. Sahur, iftar ve yerlerini en işi şekilde ayarlamaya çalışıyoruz. Onlar işlerini yapıp ibadetlerini yerine getiriyorlar." ifadesini kullandı.(AA)

Yorum Ekle