Sitede 6092 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

Ağrı’ya yapılacak dev proje için hazırlıklar tamamlandı

AĞRI - Ağrılı iş adamı Yılmaz Üzeyiroğlu, Ağrı’ya yapmayı planladığı 164 milyonluk yatırım için gerekli hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Adını Ağrı’ya 164 Milyonluk ...

Ağrı’ya yapılacak dev proje için hazırlıklar tamamlandı

AĞRI - Ağrılı iş adamı Yılmaz Üzeyiroğlu, Ağrı’ya yapmayı planladığı 164 milyonluk yatırım için gerekli hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Adını Ağrı’ya 164 Milyonluk yatırım yapacağını açıklayarak duyuran Ağrılı iş adamı Yılmaz Üzeyiroğlu, proje kapsamında yapılacak olan dev alışveriş merkezi için gerekli yer tahsisinin yapıldığını açıkladı.

Üzeyiroğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ağrılı İş adamı Yılmaz Üzeyiroğlu, Ağrı’da 16 katlı alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı bir otelin olduğu Tower alışveriş merkezinin yapımına başlamak için gerekli olan yer tahsisinin yapıldığını ve projelerin çizilmeye başlandığını açıkladı.

Proje çizimlerinin bitmesinin hemen ardından inşaatına başlanacak olan 16 katlı alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı bir otelin olduğu Tower alışveriş merkezinin yapılması için, üniversite yanı ve Hava alanı civarında toplamda üç ayrı yer satın aldıklarını dile getiren Üzeyiroğlu, yapımına başlayacakları projeye dair yaptığı açıklamasında, “Ağrı’da 2000 insanımızın çalışabileceği 28 bin metre kare kapalı alan, 4 katlı alışveriş merkezi, 16 katlı 11 bin metre kare kapalı alan ve beş yıldızlı otel projemiz için gerekli hazırlıkları tamamladık. Bu projemizin hazırlanmasında yine tamamen Ağrılı mimar ve mühendisler çalışmakta olup proje tamamlandığında Ağrılılara iş olanağı sağlanacaktır’’ dedi.

Projenin tamamlanmasıyla Ağrı’ya 65 tane dünya markasının getirileceğini belirten Üzeyiroğlu, ‘’Projemizin yapım bedeli 164 milyon lira değerindedir. Eski para ile 164 trilyon. Tamamlanıp faaliyete geçtiğinde, ilimize yaklaşık 1 milyar lira marka değeri katacaktır. Projemizi yapmak için üç ayrı noktada gerekli arsaları satın aldık. İlimiz için hayırlı uğurlu olur inşallah” şeklinde konuştu. (İHA)

Ağrı’ya yapılacak dev proje1

3 Yorum

bager04
bager04
2 ay önce

Savci sayan sen neler yaptin ve yapiyorsun. Ortada bir sey yok henuz.SAhalardada goremiyoruz.

tolga aslanoğlu
tolga aslanoğlu
2 ay önce

Sayın Üzeyiroğlu; bu şimdi yatırım mı oldu.. esnafın belini kırarak şehire kuracağın AVM nin kime ne faydası olacak? Bitlisli Kiler Ailesinden örnek verecek olursak.. adamlar market zincirlerinin en ufak bir halkasını bile Bitlise kurmadılar.. ki; yerli halk-esnaf ezilmesin mağdur olmasın diye. Madem o kadar paran çok yap bir fabrika o AVM de çalıştıracağın insanları yine çalıştır. Ama üretime dayalı olsun. Siz kalkmış tamamiyle tüketime dayalı bir yatırımdan bahsediyorsunuz. Bence yanlış. Ağrı'nın esnafına vurulacak en büyük darbedir AVM.. çarşıda bir kaç adam geziyor. onu da AVM ye hapsetmeyin. Ağrı'ya AVM olmaz arkadaş...

utku
utku
2 ay önce

helal olsun adama gelişrtirse gelişrtirse güçlendirse güçlendirse ağrıyı bu iş adamları güçlendirir kalkındırır duyurur memlekette doğru düzgün bir avm yok bu iyi oldu rabbim devamını getiri inşallah

Yorum Ekle