Sitede 6188 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

'Kardeşlik Paketi' ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar

AĞRI - İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İYİLİKDER), Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 6 yıldır ramazanda yaptığı gıda yardımları kapsamında bu sene de bin ihtiyaç sa...

'Kardeşlik Paketi' ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar

AĞRI - İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İYİLİKDER), Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 6 yıldır ramazanda yaptığı gıda yardımları kapsamında bu sene de bin ihtiyaç sahibi aileyi sevindirecek.

Dünyada ve Türkiye'de toplam 71 temsilciliği bulunan İYİLİKDER tarafından 6 yıl önce ramazana özel "Kardeşlik Paketi" kampanyası hayata geçirildi.

Kampanya kapsamında, bu yıl Doğubayazıt genelinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapılmaya başlandı.

Hayırseverlerin desteğiyle alınan erzakın bulunduğu çuval ve paketler, İYİLİKDER Doğubayazıt Temsilciliği ekiplerince tespit edilen ailelere ulaştırılıyor.

İlçede bu kapsamda bin ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı yapılacak.

İYİLİKDER Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Semetay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğubayazıt'ta geleneksel hale getirdikleri kampanyanın, hayırsever ve gönüllülerin desteğiyle kısa zamanda büyüdüğünü söyledi.

Kampanyayı "Kardeşlik Paketi" sloganıyla başlattıklarını dile getiren Semetay, "İlk başta bu yardımlara ilçede çok az sayıyla başladık, bugün hamdolsun bin erzak kolisine ulaştık." ifadelerini kullandı.

Semetay, "Ağırlığı 20 ile 30 kilogram arasında değişen gıda paketlerinde, tuz, yağ, şeker, çay, bulgur, pirinç, makarna, helva gibi ürünler yer alıyor. Paketlerimizin her biri en azından 8-10 kişilik bir ailenin 15-20 günlük ramazan ihtiyacını karşılıyor. Yardımlarımızla inşallah ihtiyaç sahibi ailelerin de iftar sofraları bereketlenecek." diye konuştu.

Yardımlarla kardeş olmanın ve paylaşmanın önemine işaret ettiklerini anlatan Semetay, derneğin hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesi gördüğünü belirtti.(AA)

Kardeşlik Paketi ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar - AĞRI 1

Kardeşlik Paketi ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar - AĞRI 2

Kardeşlik Paketi ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar - AĞRI 3

Kardeşlik Paketi ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar - AĞRI 4

Kardeşlik Paketi ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar - AĞRI 5

Kardeşlik Paketi ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar - AĞRI 6

Kardeşlik Paketi ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar - AĞRI 7

Kardeşlik Paketi ile ihtiyaç sahiplerini sevindiriyorlar - AĞRI 8

Yorum Ekle