Sitede 5984 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

Özalp'te özel öğrencilerin yıl sonu sergisi

VAN - Özalp ilçesinde "Engelliler Haftası" dolayısıyla Atatürk İlk ve Ortaokulunda eğitim gören 17 özel öğrencinin yıl boyunca yaptığı çalışmalar sergilendi.Okulda düzenl...

Özalp'te özel öğrencilerin yıl sonu sergisi

VAN - Özalp ilçesinde "Engelliler Haftası" dolayısıyla Atatürk İlk ve Ortaokulunda eğitim gören 17 özel öğrencinin yıl boyunca yaptığı çalışmalar sergilendi.

Okulda düzenlenen serginin açılışında konuşan Özalp Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Aksoy, ilçedeki okulların bu anlamda büyük hizmetler verdiğini belirterek, "Öğrencilerimizi yıl boyunca yaptıkları bu değerli çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum." dedi.

Okul Müdürü Metin Keskin ise bu sergiyi Engelliler Haftası'na farkındalık kazandırmak adına hazırladıklarını söyledi.

Keskin, şöyle konuştu:

"Bu hafta boyunca engelli kardeşlerimizin problemlerine dikkat çekmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla ülkemizde bir dizi etkinlikler yapılıyor. Bu özel ve güzel hafta için hazırlanan öğretmen ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Gözbebeğimiz olan özel gereksinimli çocuklarımızın mutlu olmasında ve onların yüzünde gülücükler oluşturan herkese teşekkür ediyorum. Bunun devamını diliyorum. Bunları yeterli bulmuyoruz ancak önemli adımlar attığımızı düşünüyoruz."

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Aksoy, Milli Eğitim Şube müdürleri Vahdettin Aksoy ve Zeki Çelik, İlçe Trafik Şube Müdürlüğü personeli, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile veliler, sergiyi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sergi 17 Mayıs'a kadar açık olacak.(AA)

Yorum Ekle