Sitede 6200 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

Engelli çocuklar pedal çevirdi

ELAZIĞ - Elazığ'ın Akçakiraz ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından "Engelliler Haftası" dolayısıyla Bisiklet Şenliği gerçekleştirildi.Akçaki...

Engelli çocuklar pedal çevirdi

ELAZIĞ - Elazığ'ın Akçakiraz ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından "Engelliler Haftası" dolayısıyla Bisiklet Şenliği gerçekleştirildi.

Akçakiraz Belediyesinin katkılarıyla ile düzenlenen şenlikte, 100 zihinsel engelli, yaklaşık 2 kilometre pedal çevirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, şenlikte yaptığı konuşmada, engelliliğin bütün toplumu ilgilendiren bir konu olduğunu söyledi.

Toplumun dikkatini çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Kenç, ''Engellilerin yaşamını kolaylaştırma adına, sağlıklı bireyler olarak onların yanında olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Engelli insanlara karşı daha duyarlı, merhametli ve aktif olalım. Bu programlarla inşallah toplumda bir farkındalık oluşacak." diye konuştu.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya da engellilerin sosyal yaşama uyum sağlaması açısından bu tür etkinlikleri çok önemsediklerini belirterek, bu etkinlikleri sürdürmeyi planladıklarını kaydetti.

Engellilerden Özlem Çelik de bisiklet sürdükleri için çok mutlu olduklarını söyledi.(AA)

Yorum Ekle