Sitede 2342 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

Yüksekova'da '12 Mayıs Hatıra Ormanı' oluşturuldu

HAKKARİ - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde "12 Mayıs Hatıra Ormanı" oluşturuldu.Orman İşletme İl Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sosyal Etki ve Kültür Derneği il...

Yüksekova'da '12 Mayıs Hatıra Ormanı' oluşturuldu

HAKKARİ - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde "12 Mayıs Hatıra Ormanı" oluşturuldu.

Orman İşletme İl Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sosyal Etki ve Kültür Derneği ile Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği iş birliği ile ilçeye 5 kilometre uzaklıktaki Dilimli Barajı kenarında oluşturulan alanda 300 fidan toprakla buluşturuldu.

Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı'nın da (TEMA) destek verdiği etkinlikte, Kaymakam Ramazan Kendüzler de fidan dikti.

Kendüzler, yaptığı açıklamada, Anneler Günü vesilesiyle Hakkari Orman İşletme Müdürlüğü, kadın dernekleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından güzel bir etkinliğin düzenlendiğini söyledi.

Dilimli Barajı kenarına diktikleri fidanların bölgenin güzelleşmesine de katkı sağlayacağını belirten Kendüzler, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Hakkari Orman İşletme Müdürü Basri Mutlu da sedir, karaçam ve meyve ağaçlarından oluşan 300 fidanı topakla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Etkinliğe, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum amirleri ile vatandaşlar da katıldı.(AA)

Yorum Ekle