Sitede 6171 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

Ağrılı Bedensel Engelli Yüzücüden 4 Altın Madalya

Ağrı’lı Bedensel Engelli Süleyman Emin Erim, Okullar arası Türkiye Yüzme şampiyonası yarışmasında Türkiye şampiyonu olarak bir ilke imza attı. 26-29 Nisan 2019 tarihleri ...

Ağrılı Bedensel Engelli Yüzücüden 4 Altın Madalya

Ağrı’lı Bedensel Engelli Süleyman Emin Erim, Okullar arası Türkiye Yüzme şampiyonası yarışmasında Türkiye şampiyonu olarak bir ilke imza attı.

26-29 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya Alanya’da düzenlenen okul sporları Türkiye yüzme şampiyonasına katılan Ağrı’lı sporcu Süleyman Emin Erim, 4 farklı mesafe ve stilde gençlerde Türkiye şampiyonu oldu.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde ücretsiz açılan yüzme kursuna gelen ve 1,5 sene eğitim alan Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi öğrencisi Süleyman Emin Erim, azmi ile büyük beğeni topladı.

Erim; 100 m serbest, 50 metre serbest, 50 metre sırt ve 200 metre serbest stilde Altın madalya kazandı.

Ağrı’dan ilk defe bedensel engelli bir sporcu yüzme müsabakalarında 4 farklı branşta şampiyon oldu.

Bu büyük başarıya imza atan Sporcu Süleyman Emin Erim, antrenörü Gökhan Şengül ile birlikte Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir’i ziyaret etti.

Elde edilen başarıdan dolayı sporcuyu ve antrenörünü tebrik eden İl Müdürü Demir "Bünyemizde açılan yüzme kursuna gelen Süleyman Emin Erim, kısa sürede yüzmeyi çok sevdi. İl düzeyinde yapılan yarışmalarda elde ettiği başarılar, onu yüzme sporunu daha çok sevdirdi. Sporcumuz antrenörümüz eşliğinde her Gün kendisi için özel hazırlanan program ile üst düzeyde sporcu olma yeteneğine sahip oldu. Antalya’da düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonasına katılan Erim,4 farklı kategoride 4 Altın madalya kazanarak göğsümüzü kabarttı. Hiçbir engel büyük başarılara engel değildir. Sporcumuzu öncelikle azminden dolayı ve elde ettiği başarıdan dolayı tebrik ediyorum, inşallah daha büyük başarılara imza atacaktır" dedi.

Süleyman Emin Erim1

Süleyman Emin Erim2

1 Yorum

ağrıllı
ağrıllı
3 ay önce

helal olsun sana kardeşim. nice başarılara imza atarsın insallah.

Yorum Ekle