Sitede 13604 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Evde eğitim gören öğrenciye tekerlekli sandalye

AĞRI - Ağrı Ozanlar Yatılı Bölge Ortaokulu’nda görev yapan öğretmenler ile eğitim gören öğrenciler, aralarından toparladıkları parayla evde eğitim alan engelli Rüya Ataş’...

Evde eğitim gören öğrenciye tekerlekli sandalye

AĞRI - Ağrı Ozanlar Yatılı Bölge Ortaokulu’nda görev yapan öğretmenler ile eğitim gören öğrenciler, aralarından toparladıkları parayla evde eğitim alan engelli Rüya Ataş’a tekerlekli Sandalye aldı.

Okulun öğretmenlerinden Ömer Kaya, “Evde Eğitim Hizmetleri” uygulaması kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde ikamet eden ve evde eğitim verdiği engelli 8 yaşındaki Rüya Ataş’ın tekerlekli sandalyesi olmadığından dolayı okul müdürü Memduh Pugar, meslektaşı Burcu Durmaz ile öğrencileri Tuğba Taştan, Nurdan Taştan, Nurcan Taştan ve Havin Güçlü ile birlikte okulda yardım kampanyası başlattı.

Kısa sürede toplanan parayla tekerlekli sandalye alındı. Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Müdürü Yakup Turan, Milli Eğitim Müdür Yardımcı İshak Hasanoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Demir, okul yöneticisi, öğretmen ve öğrencilerle birlikte Ataş ailesini evinde ziyaret etti.

Rüya Ataş ile yakından ilgilenen Turan, aileyle bir süre görüştü. Daha sonra Rüya’yı kucağına alıp tekerlekli sandalyeye bırakan Turan, Rüya’yı tekerlekli sandalyesiyle gezdirdi.

Rüya’ya çeşitli hediyeler veren Turan, gösterdikleri duyarlıktan dolayı okul yöneticisine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Rüya Ataş sandalye1

Rüya Ataş sandalye2

Rüya Ataş sandalye3

Rüya Ataş sandalye4

Rüya Ataş sandalye5

Yorum Ekle