Sitede 11482 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Van depremini tuvallere yansıttı

MUŞ - Muş'ta resim öğretmeni Aynur Karakuzu, Van'da 2011 yılında yaşanan depremi, yaptığı yağlı boya resimleriyle anlattı.Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik merkezinde gör...

Van depremini tuvallere yansıttı

MUŞ - Muş'ta resim öğretmeni Aynur Karakuzu, Van'da 2011 yılında yaşanan depremi, yaptığı yağlı boya resimleriyle anlattı.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik merkezinde görevli Karakuzu, 8 yıl önce meydana gelen depremde yaşananları tuvallere yansıttı.

Küçük yaşta resme duyduğu ilgi sayesinde öğretmen olduğunu anlatan Karakuzu, yaptığı açıklamada, karşılaştığı ve etkilendiği olayları resmettiğini söyledi.

Muş'un Hasköy İlçesine bağlı Umurca köyünde resim yapmaya başladığını anlatan Karakuzu, "Van depremini yaşadım ve çok etkilendiğim için çalışmalarımda daha çok o anı anlatan portre resimlerim var. Yağlı boyayla yaptığım resimlerime yarım kalmışlıkları, yalnızlıkları, ailesine eksik kalan çocukları yansıtmaya çalıştım. Genelde yoksulluk fakirlik üzerine yoğunlaşıyorum. Bu güne kadar 24 eserle üçüncü kişisel sergimi açtım. Şu anda haftanın belirli günlerinde 35-40 öğrenciye kurs veriyorum" dedi.(AA)

Van depremini tuvallere yansıttı1

Yorum Ekle