Sitede 5280 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu23.1°C

Hakkari'de sertifika töreni

HAKKARİ - Hakkari Girişimci İş Adamları Derneğince hazırlanan "Eğitimde İstihdam Projesi" kapsamında açılan doğal gaz iç tesisat eğitimi kursunu başarıyla bitirenlere ser...

Hakkari'de sertifika töreni

HAKKARİ - Hakkari Girişimci İş Adamları Derneğince hazırlanan "Eğitimde İstihdam Projesi" kapsamında açılan doğal Gaz iç tesisat eğitimi kursunu başarıyla bitirenlere sertifikaları törenle verildi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Pala, istihdama dönük mesleki yeterlilik kazandırmak amacıyla açılan kursun başarıyla tamamlanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin gelişerek büyüdüğünü belirten Pala, şöyle konuştu:

''Üretim için eğitim gerekiyor. Sizler de bu üretimin bir parçası olmaya aday oldunuz. Gelişen Türkiye'nin en büyük göstergesinden bir tanesi de tüm ülkeye doğal gaz arzının sağlanabilmiş olmasıdır. Doğal gazın kente gelmesi ile büyük bir işçilik ihtiyacı ortaya çıkacak. Bu ihtiyacı önceden öngörüp kursu düzenleyen arkadaşları öncelikle tebrik eder emeği geçen herkesi kutluyorum. Başarılar diliyorum."

Yaklaşık 7 Ay süren kursta 4 ay teorik, 3 ay uygulamalı eğitim alan 62 kursiyere sertifika verildi.

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, AK Parti İl Başkanı ve Hakkari Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Emrullah Gür ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tahir Tekin de katıldı.(AA)

Hakkari'de sertifika töreni1

Yorum Ekle