Sitede 5119 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu7°C

Bingöl Üniversitesi bünyesinde iki araştırma merkezi kuruldu

BİNGÖL - Bingöl Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.Bingöl Üniversitesi Rektörü...

Bingöl Üniversitesi bünyesinde iki araştırma merkezi kuruldu

BİNGÖL - Bingöl Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, yaptığı açıklamada, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı başından bu yana 22 ön lisans, 11 lisans ve 12 lisansüstü yeni program açıldığını, mevcut 19 araştırma ve uygulama merkezine iki yenisini daha eklediklerini söyledi.

Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi kurduklarını dile getiren Çapak, iki yeni merkezin Bingöl'e ve üniversiteye hayırlı olmasını diledi.

Çapak, şunları kaydetti:

"Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezinin amacı, özelde üniversite öğrencileri genelde ise üniversite adayları, mezunlar, ebeveynler kapsamında bireyin ilgi ve yeteneklerini tüm dünyadaki kariyer fırsatları doğrultusunda keşfetmesine destek olmak, farkındalık bilincini geliştirmek ve meslek icrasına başlama süresini kısaltabilmek. Bu amaçla yürütülecek olan çalışmalarla ulusal ve uluslararası düzeyde uygulama ve araştırmalar yapmaktır. Bu iki merkezin hem ilimize hem de üniversitemize ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyoruz."(AA)

Bingöl Üniversitesi bünyesinde iki araştırma merkezi kuruldu1

Yorum Ekle