Sitede 5150 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu7°C

Atık malzemelerden kostüm yaptılar

VAN - Van'ın Erciş ilçesinde anaokulu öğrencileri ve ailelerinin, geri dönüşüm malzemeleriyle hazırladıkları kostüm ve kıyafetler defileyle tanıtıldı.Kaymakamlık çok amaç...

Atık malzemelerden kostüm yaptılar

VAN - Van'ın Erciş ilçesinde Anaokulu öğrencileri ve ailelerinin, geri dönüşüm malzemeleriyle hazırladıkları kostüm ve kıyafetler defileyle tanıtıldı.

Kaymakamlık çok amaçlı konferans salonunda düzenlenen defilede, öğrenciler, aileleriyle hazırladıkları ve tamamen geri dönüşüm malzemelerinden yapılan kostüm ve kıyafetleri sergiledi.

Defilede, öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Gül Bahçesi Anaokulu Müdürü Emirhan Sevinç, yaptığı açıklamada, çevre konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerin geri dönüşüm malzemelerinden kostüm yaptığını söyledi.

Öğrencilerin bir duyarlılık örneği sergilediğini aktaran Sevinç, "Çevre konusunda daha bilinçli davranmalıyız. Çevremize attığımız cam, kağıt, poşet gibi atıklar hem ülke ekonomisine hem de dünyanın geleceğine zarar veriyor. Geriye dönüştüreceğimiz her poşet geleceğe temiz bir çevre bırakmamız açısından önem arz ediyor." dedi.(AA)

Atık malzemelerden kostüm yaptılar1

Yorum Ekle