Sitede 5126 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Ağrı Müftülüğü'nde ilk resmi nikah kıyıldı

AĞRI - Müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesinin ardından Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, ilk resmi nikahı kıydı.Müftü Topçu, makam odasında düzenlenen törenle Esra E...

Ağrı Müftülüğü'nde ilk resmi nikah kıyıldı

AĞRI - Müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesinin ardından Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, ilk resmi nikahı kıydı.

Müftü Topçu, makam odasında düzenlenen törenle Esra Erat ile Burak Ünsal çiftinin nikâhını kıydı. Topçu, şahitler huzurunda yönetmelikte yazılan merasim metnini okuyarak "Evet" yanıtı aldığı çifte, evlenme kütüğünü imzalattı.

Nikâh töreninde çiftin evlenmek üzere İl Müftülüğüne başvuruda bulunduklarını belirten Müftü Topçu, yapılan incelmeler sonucunda çiftin evlenmesine bir mani bulunmadığını ifade etti. Esra Erat ile Burak Ünsal çiftinin ‘Evet´ demesinin ardından Müftü Topçu, “Yasaların bana verdiği yetkiye dayanarak, sizleri karı koca ilan ediyorum. Allah mübarek etsin” dedi.

Gençlere İl Müftüsü Topçu tarafından çiftlerde evlilikleri boyunca bulunması gereken özellikler, yerine getirilmesi gereken dini vecibeler ve diğer konularda nasihatlerde bulunuldu.

Nikâh defterine imzaların atılmasının ardından Topçu, “huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir evlilik için karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü çok önemlidir. Rabbim hayırlısıyla, mutlu ve sağlıklı bir evlilik yaşamayı nasip etsin” diyerek, evlenen çifte nasihatlerde bulundu. Ardından yuvalarında her zaman dini konularda müracaat edecekleri eserlerden oluşan bir paket hediye etti.

Ağrı müftülüğü ilk resmi nikah1

Ağrı müftülüğü ilk resmi nikah2

Ağrı müftülüğü ilk resmi nikah3

Ağrı müftülüğü ilk resmi nikah4

Ağrı müftülüğü ilk resmi nikah5

Yorum Ekle