Sitede 7097 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu23.2°C

Hamur’un kurtuluşunun 101. yıl dönümü törenlerle kutlandı

AĞRI - Ağrı'nın Hamur ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Kaymakamlık önünde düzenlenen tören, Atatürk Anıtı'na çelenk ...

Hamur’un kurtuluşunun 101. yıl dönümü törenlerle kutlandı

AĞRI - Ağrı'nın Hamur ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Kaymakamlık önünde düzenlenen tören, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Hamur Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde devam eden programda günün anlam ve önemini belirtir konuşmayı Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül yaptı.

Şiirlerin okunduğu; oratoryo, folklor, karate gösterilerinin ve müzik dinletisinin yapıldığı programda Şehit Polis Yıldırım Günay İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından sunulan Tiyatro ve skeçle devam etti.

Hamur’un kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla yapılan atletizm, şiir ve satranç yarışmalarında, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kurtuluş programına ilçe Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer ile eşi Çiğdem Tuncer, Belediye Başkanı Cezmi Ergül, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yücel Yılmaz, ilçe Emniyet Amiri Halit Çakmak, ilçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, kurum amirleri, vatandaşlar öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Hamur Kurtuluş Bayramı1

Hamur Kurtuluş Bayramı2

Hamur Kurtuluş Bayramı3

Hamur Kurtuluş Bayramı4

Hamur Kurtuluş Bayramı5

Hamur Kurtuluş Bayramı6

Hamur Kurtuluş Bayramı7

Hamur Kurtuluş Bayramı8

Hamur Kurtuluş Bayramı9

Hamur Kurtuluş Bayramı10

Hamur Kurtuluş Bayramı11

Hamur Kurtuluş Bayramı12

Hamur Kurtuluş Bayramı13

Hamur Kurtuluş Bayramı14

Hamur Kurtuluş Bayramı15

Yorum Ekle