Sitede 17332 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU25°C

Eleşkirt'te bağımlılıkla mücadele semineri verildi

AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kaymakamlığı koordinesinde "Bağımlılıkla mücadele projesi" kapsamında eğitim semineri düzenlendi.Eleşkirt İmam Hatip Lisesi Salonu'nda ...

Eleşkirt'te bağımlılıkla mücadele semineri verildi

AĞRI - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kaymakamlığı koordinesinde "Bağımlılıkla mücadele projesi" kapsamında eğitim semineri düzenlendi.

Eleşkirt İmam Hatip Lisesi Salonu'nda düzenlenen program, Eleşkirt Kaymakamlığı görevlilerinin sunumlarıyla başladı.

Sunumlarda, uyuşturucu maddeye bulaşmanın nedenleri, uyuşturucuya bulaşan bireylerin savunma mekanizmaları, ailelerin sağlıklı bireyler yetiştirmesi için yapılması gerekenler, madde bağımlılarının tespiti ve alınması gereken önlemler, uyuşturucu madde ile mücadelede ailelere düşen görevler ve madde bağımlılarının tedavi yöntemlerine yer verildi.

Eleşkirt Kaymakamı Gülhani Ozan Sarı daha sonra yaptığı konuşmada, teknoloji çağında uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararlarını anlattı.

Sarı, bu konuda kurum amirleri ve okul idarecilerine düşen görevler olduğunu ifade etti.

Konuşmanın ardından Yeşilay Ağrı Şubesi temsilcileri, doktor, polis memuru tarafından bağımlılığın zararları konusunda katılımcılara bilgi verildi.

Programa, ilçedeki kurum ve kuruluşların yöneticilerinin yanı sıra öğretmen, idareci ve imam hatip öğrencileri katıldı.(AA)

Eleşkirt'te bağımlılıkla mücadele semineri verildi1

Eleşkirt'te bağımlılıkla mücadele semineri verildi2

Eleşkirt'te bağımlılıkla mücadele semineri verildi3

1 Yorum

mustafa
mustafa
4 ay önce

Uyuşturucudan sonraki en büyük bağımlılık internet bağımlılığıdır. İnternetle oynanılan sanal oyunlar neredeyse tüm yaş guruplarını etki alanına almıştır. 15 yaşındaki ile 70 yaşındaki internet bağımlılığı arasında bir fark kalmamıştır. En masum gibi görünen facebook, tvetter, instagram ve whatshapp gibi siteler bile insan zamanının büyük bölümünü almaktadır. Diğer uygunsuz siteler ve bilgisayar oyunları tüm toplumu tehdit etmektedir.
Sayın yöneticilerimizin sürekli olarak internet bağımlılığı hakkındada özellikle orta ve lise çağındaki gençlerimize ve velilere seminerler vermesi gerekir.

Yorum Ekle