Sitede 2272 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu11.2°C

Ağrı'da 5 Nisan Avukatlar Günü programı

AĞRI - ÖZGÜR KARİP - Ağrı Barosu, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikte Ağrı'da görev yapan hakim, savcı ve adliye personeli ile avukatlar yemekte bir a...

Ağrı'da 5 Nisan Avukatlar Günü programı

AĞRI - ÖZGÜR KARİP - Ağrı Barosu, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikte Ağrı'da görev yapan hakim, savcı ve adliye personeli ile avukatlar yemekte bir araya geldi.

Ağrı Baro Başkanı Avukat Mehmet Salih Aydın ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen geceye Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça, Ağrı Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Işleyen, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları Erkan Akdüne , Murat Öz, Cumhuriyet Savcıları, hakimler avukatlar, Adliye personeli ile basın mensupları katıldı.

Ağrı Barosu Başkanı Avukat Mehmet Salih Aydın yaptığı gecede yaptığı konuşmada hukuk devletinin, demokrasinin ve kutsal sayılan değerlerin teminatı ve savunucusunun avukatlar olduğunu söyledi

Vefat eden Uşak Baro Başkanı Avukat Kazım Kargı’ya Allah’tan Rahmet, ailesine ve Uşak Barosuna Ağrı’da ki tüm hukukçular adına başsağlığı dileyen Aydın “Avukatlık mesleği toplumun ve medeniyetlerin en kutsal en kadim meskenlerindedir. Avukatlık, Savcılık, Hakimlik yargının aslî ve vazgeçilmez unsurlarıdır. Adaletin tesisini hedefleyen toplumlar ve rejimler öncelikle yargının aslî unsurları arasında eşitliği sağlamalıdırlar. Bu eşitlik önce zihinlerde başlamalıdır. Biz avukatlar seçkin ya da kutsal olduğumuz iddiasında değiliz ancak bir toplum seçkin ve kutsal kılan tüm değerlerin savunucusuyuz” dedi.

Ağrı da görev yapan tüm hukukçular, avukatlar, savcılar, hakimler ve adliye personeliyle bir Aile gibi olduklarını belirten Aydın şöyle devam etti:

“Bu gece bunun en güzel göstergesidir. Burada tayini çıkan her savcı ve hakimimizle görüşüyoruz. Onların Ağrı’da her zaman onlarca evleri vardır. Bizimde onların gittiği yerlerde evimiz vardır. Şu fâni dünyada önemli olan iyi bir insan olabilmek ve şu gök kubbe altında hoş bir seda bırakabilmektir. Ağrı’da gök kubbe altında hoş bir seda bırakan tüm hukukçular sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor ve gecemize teşriflerinizle bizleri onur ettiniz.”

Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Işleyen de avukatların yargının aslî ve vazgeçilmez unsuru olduğunu belirterek “Savunma yargının olmazsa olmaz unsurudur. Bizleri bu güzel geceye davet eden Ağrı Barosu'na teşekkür ederim geceniz kutlu olsun.” dedi.

Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulca ise yaptığı konuşmada avukatların 5 Nisan avukatlar gününü kutlayarak “Yargının üçayağından biri olan Avukatlık yargının aslî ve vazgeçilmez unsurudur. Savunma yargının olmazsa olmazıdır. Bizler Ağrı’da görev yaptığımız süreçte iyi ve uyumlu günler geçirdik. Avukat arkadaşlarımızı seviyor ve saygı duyuyoruz. Avukatlık mesleğinin kutsallığına inan ve avukatlık mesleğinin daha iyi durumlarda olması gerektiği düşüncesi ile 5 Nisan Avukatlar Gününüzü kutluyor, saygılar sunarım."

Konuşmaların ardında gece meslekte 15 ve 20.yılını dolduran avukatlar ve baro çalışanlarına plaket verilmesi, tavla, okey ve satranç turnuvası birincilerine ödül takdimi ile devam etti. yemek ikramının ardında müzik dinletisi ve halayın ardından program sona erdi.

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması1

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması2

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması3

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması4

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması5

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması6

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması7

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması8

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması9

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması10

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması11

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması12

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması13

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması14

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması15

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması16

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması17

Ağrı Barosu avukatlar günü kutlaması18

Yorum Ekle