Sitede 7136 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu23.2°C

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü

AĞRI - Ağrı Belediye Başkanlığına seçilen Savcı Sayan, görevi Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban'dan devralır almaz, belediyedeki makam odası ile 24 müd...

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü

AĞRI - Ağrı Belediye Başkanlığına seçilen Savcı Sayan, görevi Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban'dan devralır almaz, belediyedeki makam odası ile 24 müdür ve birim amirinin makam odasının kapısını söktürdü.

Merkez Cami'deki Mevlid-i Şerif sonrası eşi Gülşah Sayan ile Ağrı Belediye Başkanlığı binasına gelen Savcı Sayan, Belediye Başkan Vekili ve Vali Elban ile eşi Beyza Elban tarafından karşılandı.

Makamda düzenlenen devir teslim töreninde bir değerlendirmede bulunan Elban, seçimlerin kentte huzur içerisinde yapıldığını, herhangi bir sorun yaşanmadığını ifade etti.

Seçim yarışını Sayan'ın kazanarak mazbatasını aldığını hatırlatan Elban, şunları belirtti:

"Ağrı'da vali olarak göreve geldiğimde belediye başkan vekili olarak da görev yapmaya başladım. Bu süre zarfında bu asil halka elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Şimdi Sayın Savcı Sayan belediye başkanlığını kazandı. Kendisinin vizyonu, kişiliği, kimliği, insan sevgisi, gönüllere girişi, çalışkanlığı ve asaletiyle bu ilde belediye başkanı olmayı fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum. Sadece belediye başkanı olarak il merkezine değil, ilimize ve bölgemize de başkanlık yaptığı sürece çok ciddi katkılar sunacağını, yol açacağını düşünüyorum. Kendisine gönül huzuruyla makamı teslim ediyorum."

Kendisiyle görev yapan personeller başta olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür eden Elban, başkanlığın Sayan ve kente hayırlı olmasını diledi.

Sayan ise seçim sürecinin güvenli şekilde geçmesinde büyük emeği olan başta Elban'ın yanı sıra emniyet, jandarma ve diğer görevlilere teşekkür etti. Sayan, Ağrı halkının kendilerine güvenerek büyük bir farkla kazanmalarına olanak sağladığını söyledi.

- "HDP'yi yenmek, vali beyin hizmetlerini geçmekten daha kolay"

Halkın desteğiyle HDP'yi farklı şekilde yendiklerini ve belediyeyi aldıklarını anımsatan Sayan, şunları kaydetti:

"HDP'yi yenmek, Vali Beyin hizmetlerini geçmekten daha kolay. Şimdi biz Vali Beyin hizmetlerini nasıl geçeceğiz, bu hizmetlerin üstüne nasıl hizmetler koyacağız? İşin doğrusu çıta çok yüksek olduğu için benim de işim zor. İnşallah Sayın Valimizle burayı gerçekten yaşanabilir kent haline getirmek için gece gündüz çalışacağız. Ağrı'yı doğunun parlayan yıldızı yapacağız."

Sayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti ve halk ile kendilerine güvenen insanlara mahcup olmamak için geceli gündüzlü çalışacaklarını söyledi.

Çiçek ve plaket takdiminin ardından kızı ile makam koltuğuna oturan Sayan, daha sonra belediye başkanlığı görevi sona eren Elban'ı makam aracına kadar eşlik ederek uğurladı.

Türk bayraklarıyla donatılan bina önündeki kalabalığa seslenen Sayan, başkan seçildiği andan itibaren mahallelerde incelemeler yapmaya devam ettiğini, ihtiyacı bulunanların yanında olmayı sürdüreceğini dile getirdi.

- Makam odalarının kapılarını söktürdü

Sayan, konuşmasının ardından yeniden makamına geçti ve makam odasının kapısı ile belediyedeki müdür ve birim amirlerinden oluşan 24 makam odasının kapısını söktürdü.

Belediye binası girişindeki x-ray cihazını da kaldırtan Sayan, daha sonra gelin Merve Kaya ile cumhuriyet savcısı Muhammed Sait Alpaslan'ın nikahını kıydı.

Nikahta, damadın mesleğinin savcı olduğunu öğrenen Sayan, kendisinin de halkın savcısı olduğunu ifade etti.

Program, bahçede kurbanlık 10 koyunun kesilmesiyle son buldu.(AA)

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü1

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü2

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü3

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü4

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü5

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü6

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü7

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü8

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü9

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü10

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü11

Göreve gelir gelmez makam odalarının kapılarını söktürdü12

6 Yorum

yaparsa SAVCI SAYAN YAPAR
yaparsa SAVCI SAYAN YAPAR
3 ay önce

Allah hayırlı ve uğurlu eğlesin. savcı beye yeni görevinde başarılar diliyorum. biz savcı beye inandık ve güvendik. rabim yar ve yardımcısı olsun. YAPARSA SAVCI SAYAN YAPAR.................

tefoo
tefoo
3 ay önce

o kapı sadece zengin ve godeman lara açıldı garibana değil

utku
utku
3 ay önce

keşke bir daha seçil seydiniz vali bey yaptığınız bu kadar hizmet bu kadar yenilik takdire şayan doğrusu bazen diyorum kendi kendime keşke bidaha başka parti kazansay dıda gene kayyum atansaydı gne siz gelseydiniz gerçekten yaptıklarınız inannılmazdı yaptığınız alt geçiti yaptığınız millet bahçesini yaptığınız anıt çevresini yaptığınız cumhuriyet caddesi güzellleştirmesini allah için ben bu yaşıma kadar burdayım doğup büyüdüğüm yer bu yaşıma kadar hiç bir belediye başkanı yapmadı inşallah sizden sonralarıda daha güzellerini yapar yaparki millet batıya göç etmez yaparki ekonomi canlanır yaparki esnaf biraz nefes alır yaparki ağrı diğer illeri sollar o batıya gidenlere güzel bir cevap olur hani memleketi beyenmeyip kaçıp gidenler varya yok ben bidaha ölsem de gelmem yok keşke çoktan gideymişiz batıya diyenler varya inşallah onlara güzel bir cevap olur 1 hafta başka memlekete giden memleketten soğur oldu anlamıyorm arkadaş yarın birgün başına birşey gelse gine geleceğin yer bura olay gelse evin yıkılsa batsan maddi durumun kötüye gitse gene tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır ben bile 1 haftalık bi yere gdiyorum anne babamdan çok emleketimi özlüyorum yapamıyorum orda ha gdersiin yatırım için gdersin ilerde başına bişey gelir o zaman gideceğin bir yerin olur gne ayaüğın burdan kesilmez kısacası rabbim hayırlı uğurlu etsin inşallah memlekete yararlı bir belediye başkanı olur inşallah memleketimizi sahipsiz bırakmaz

vatandaş
vatandaş
3 ay önce

Keşke Vali beyde, Vilayet girişindeki ön kapıyı vatandaşın geçişine açsaydı. Taa arka kapıya kadar, yürüme eziyetinden kurtulmuş olurduk.

Hêyderi
Hêyderi
3 ay önce

Ağrı İÇİN Bir kurtuluş YOLUNUZ AÇIK OLSUN BAŞKANIM.
Şeffaf belediye anlayışı ile AĞRI yı ileriye taşırsınız Mâla bawemin mala miraye qoni bawemin qoni şêrane..

İsimsiz
İsimsiz
2 ay önce

İkinci is tekrar x-ray cihazını taktirmak olmuş. Bugün gittim cihaz takılmıştı.

Yorum Ekle