Sitede 8075 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu22.9°C

Savcı Sayan'dan "Ağrı'yı yıldız yapacağım" açıklaması

AĞRI - Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Cumhurbaşkanımız o şehri (İstanbul'u) yıldız şehir yaptı ya. Ben de onun neferiyim. Cumhurbaşkanı'nın talebesiyim. İnşallah ben...

Savcı Sayan'dan "Ağrı'yı yıldız yapacağım" açıklaması

AĞRI - Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Cumhurbaşkanımız o şehri (İstanbul'u) yıldız şehir yaptı ya. Ben de onun neferiyim. Cumhurbaşkanı'nın talebesiyim. İnşallah ben de burayı yıldız yapacağım." dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde AK Parti'den belediye meclis üyeliğini kazananlar için Halk Eğitim Merkezi salonunda mazbata töreni gerçekleştirildi.

Sayan, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, Ağrı'nın büyük bir destan yazdığını, bütün Türkiye'nin bu destanı okuduğunu söyledi.

Mirgün Cabas'ın Ağrı'yı kötü gösterdiğini ifade eden Sayan, "Ona Ağrı'nın ne olduğunu göstereceğiz. Ağrı bir denizdir, bir okyanustur. Haddini bilmeyen, kendini bilmeyen gazeteci müsveddesinin Ağrı'ya hakaret etmesi, hakir görmesi kabul edilebilecek bir durum değil." diye konuştu.

- "Ağrı'yı Türkiye'nin yıldız şehri yapma iddiasıyla geldim"

Ağrı'nın eski Ağrı olmadığını, kendisinin şehrin neferliğini yapacağını vurgulayan Sayan, şöyle devam etti:

"Sizin onurunuz benim onurumdur. Sizin şerefiniz benim şerefimdir. Buraya hizmetkar olmaya geldim. 5 yıl sonra burada 4-0 yapabilir miyim, 4 milletvekili çıkarabilir miyim, Ağrı'yı Türkiye'nin yıldız şehri yapabilir miyim, bu iddialarla geldim. O kitapçıktaki her sayfa benim namusum ve şerefimdir. Onu gerçekleştirmeye geldim. Ben buraya evden ya da belediyenin koltuğundan gelmiyorum. Fatih Mahallesi'nde tandırda Ekmek pişiren teyzenin yanından kalkıp geldim. Bir Gün kendimi sizin üzerinizde göreceksem, bir gün sizi daha altta göreceksem ya Rabbi, sen şimdiden belediye başkanlığını elimden al."

- "İnşallah burayı yıldız yapacağım"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü, Ağrı'nın sorunlarını anlatıp yardım istediğini aktaran Sayan, halkın da gereken desteği verdiğini dile getirdi.

Ağrı'nın kötü kaderine "dur" diyeceklerini belirten Sayan, "Cumhurbaşkanımız İstanbul'da belediye başkanı olurken Su yoktu ya, her tarafta çöp vardı ya... Cumhurbaşkanımız o şehri yıldız şehir yaptı ya... Ben de onun neferiyim. Cumhurbaşkanı'nın talebesiyim. İnşallah ben de burayı yıldız yapacağım." ifadesini kullandı.

Herkese adaletli davranacağını, hata yapması halinde uyarılmak istediğini dile getiren Sayan, yarın Vali Süleyman Elban'dan görevi devralacağını bildirdi.

Sayan, "Cuma günü belediyenin kapılarını söküyoruz. Güvenlik nedeniyle oraya konulan x-ray cihazlarını da kaldırıyorum. Beni öldürecekse halkım öldürsün. Namertler öldürmesin. Onun için hep birlikte bu işi başaracağız. Bir devrim yapacağız. Zaten turuncu bir devrim yaptık. Haritada o rengi turuncuya çevirdik. Bunu mutlaka bir yere yazın, turuncu devrim şahlanacak."

AK Parti Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü Mahmut Gürcan ise seçimlerin Ağrı'ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sayan ile Ağrı'nın kalkınacağını, hak ettiği yere geleceğini söyleyen Gürcan, "Ağrı'da bu zafer Cumhurbaşkanımızın da gözünden kaçmadı. İnanıyorum ki bundan sonra Ağrı'nın Ankara'daki yeri başka olacak. AK Parti'nin hizmet kervanına katılan Ağrı bundan sonraki hizmetlerde çok daha büyük pay alacak. İnanıyorum ki Savcı Başkan da bu çalışmaların lideri olacak. Ağrı'yı hak etmediği noktalardan çok iyi noktalara getirecek."

AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın da Sayan ile belediye meclis üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletti.

Program, Sayan'ın belediye meclis üyelerine mazbatasını verip il genel genel meclis üyelerini tanıtmasının ardından sona erdi.(AA) GÖRÜNTÜ: ÖZGÜR KARİP

savcı sayan belediye meclisi mazbata1

savcı sayan belediye meclisi mazbata2

savcı sayan belediye meclisi mazbata3

savcı sayan belediye meclisi mazbata4

savcı sayan belediye meclisi mazbata5

savcı sayan belediye meclisi mazbata6

savcı sayan belediye meclisi mazbata7

savcı sayan belediye meclisi mazbata8

savcı sayan belediye meclisi mazbata9

savcı sayan belediye meclisi mazbata10

Savcı Sayan'dan Ağrı'yı yıldız yapacağım açıklaması - AĞRI1

Savcı Sayan'dan Ağrı'yı yıldız yapacağım açıklaması - AĞRI2

Savcı Sayan'dan Ağrı'yı yıldız yapacağım açıklaması - AĞRI3

Savcı Sayan'dan Ağrı'yı yıldız yapacağım açıklaması - AĞRI4

Savcı Sayan'dan Ağrı'yı yıldız yapacağım açıklaması - AĞRI5

4 Yorum

Burak
Burak
3 ay önce

Savcı bey oncelikle hayırlı olsun yeni goreviniz.Ben inanıyorum ki bu secim surecinde ağrı da gezmedik mahalle birakmadiniz.Sehir ici yollar sizin de dikkatinizi çekmiştir. Her sene sonbaharda kalitesiz ve göz boyama bir asfalt atilir 2 ay gecmeden asfalt köstebek yuvası gibi olur.Nasil bir muhendislik harikasiysa Rögar kapakları yolun ortasinda 10 cm cukurdadir yani yola sıfır yapamamislar.Ayrica gereksizdir de çünkü yagmur yagdiginda o kapaklara ulasamaz yakininda bir yerde birikir.Tedaş ve doğalgaz a ait kapaklarda cukurdadir. Yani anlayacaginiz yol yol değil çukur yuvasıdır.Cok vaadleriniz var inşallah gerceklestirirsiniz ama oncelik bu yollara bir çözüm bulmanız. Bir sehri gösteren en önemli şey yollaridir kaldirimlaridir.En cok kullanilan da buralardir.Bizi bu bozuk yollardan kurtarmanizi umuyorum kolaylıklar diliyorum.

utku
utku
3 ay önce

bu encümenlerden mehmet özgül,kasım bulan,metin karadoğanı,çık diğerlerinin hiç birinin faydası yok bu 3 ü çok saygın adamlar bunlar partiyi parti yapar diğerleri hiç çünkü bunların partiye ihiyacı bile yok yani o 20 kişiden sadece 3 kişi partiye yakışır partiyi kalkındırır partiyi parti yapar bu 3 abimin adınada çok sevindim rabbim daim etsin inşallah

cahit04
cahit04
3 ay önce

Eyy başkan allaha.reva değil bir aileden 2kişiyi encümen yapıyor sunuz etrafına bakıyorum da allah için elini vicdanına koyup şu memlekete el le tutulur gözle görülür bir hizmet yapacak adam gibi adamm yook! Ağrı belediyesi kimsenin babasının çiftliği değil yazıktır günah tir
Savcı başkan yine diyorum Allah sana bir fırsat vermiş fakiri fukarayı koru kolla
HIRSIZ LARDAN UZAKDUR Kİ GÖREVİN DAİM OLSUN ENNN ÖNEMLİSİ İŞİN RAST GITSİNN

sevda
sevda
3 ay önce

SAYIN BEEDİYE BAŞKANIM SAVCI BEY ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİMİ SUNAR ALLAH MAHÇUP ETTİRMESİN.ÖNCELLİKLE HALKI YALNIZ BIRAKMAYIN DEVAMLI HALKIN İÇİNDE OLUN,UNUTMAYINKİ HALKLA GELİRSİNİZ HALKLA GİDERSİNİZ,GERÇEKTEN RENKLİ BİR KİŞİLİĞİNİZ VAR HALK SİZİ ÇOK SEVİYOR VE SİZDEN BÜYÜK BEKLENTİLERİ VAR. BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARINI ÇOK TİTİZLİKLE SEÇİLMELERİNİ BİR VATANDAŞ OLARAK İSTİYORUM,SİZİ TAŞIYABİLECEK SİZİN GİBİ ÇALIŞKAN ADAM KAYIRMAYAN,İŞLERİ GERÇEKTEN SIKLIKLA TAKİP EDEN,KENDİ YAKINLARINI GÖZ ARDI EDİP VE BİR YERLERE TERFİ ETTİRMEYEN BAŞKAN YARDIMCILARI GÖRMEK İSTİYORUZ.ÖZELLİKLE BİR BAYANIN BAŞKAN YARDIMCISI VE BUDA TEK SEÇİLMİŞ BAYAN ENCÜMEN OLARAK SELMA HNM OLARAK GÖZÜKÜYOR SAYIN BAŞKANIM BİZ VATANDAŞ OLARAK GENELDE SEÇİLMİŞLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ TIPKI SİZİN GİBİ ATAMA OLARAK DIŞARDAN HERHANGİ BİR KİŞİYİ BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖRMEK İSTEMİYORUZ.LÜTFEN SEÇİLMİŞ ENCÜMENLERDE BŞK YRD YAPIN ÇÜNKÜ HALK ÖYLE İSTEDİ VE ÖYLE OY VERDİ.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN AĞRININ SİZE İHTİYACI VAR SİZİND AĞRIYA İHTİYACINIZ VAR HEP BÖYLE KALIN....

Yorum Ekle