Sitede 2366 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu10.7°C

Ağrı Aile Hekimliği Derneği üyelerinden basın açıklaması

AĞRI - ÖZGÜR KARİP - Ağrı Aile Hekimliği Derneği üyeleri ile Sağlık Sen Ağrı İl Başkanı Fevzi Mağal, Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde, gerçekleştirdikleri basın açıkla...

Ağrı Aile Hekimliği Derneği üyelerinden basın açıklaması

AĞRI - ÖZGÜR KARİP - Ağrı Aile Hekimliği Derneği üyeleri ile Sağlık Sen Ağrı İl Başkanı Fevzi Mağal, Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde, gerçekleştirdikleri basın açıklamasıyla Patnos’ta ve İzmir’in Bornova ilçesinde aile hekimlerine yönelik şiddeti kınadı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Ağrı Aile Hekimliği Derneği Başkanı İdris Demir, görevi başında mevzuatları uygulayarak kamu görevini yapmaya çalışan sağlık personeline hem psikolojik hem de fiziki saldırıların Gün geçtikçe arttığını söyledi.

Patnos ve İzmir’in Bornova ilçesinde Aile hekimlerine yönelik fiziksel ve sözel şiddet için toplandıklarını ifade eden Demir şunları söyledi:

"Can güvenliğimiz olmadan görevimizi yapmakta zorlanıyoruz. Vicdanımız ve sorumluluklarımız arasında görevimizi yapmaya çalışırken uğradığımız bu şiddet bizi çok yıpratmaktadır. İsteğimiz görevimizi huzurla, layıkıyla yapabilmektir. Lakin sağlıkta günden güne artan bu durum artık bizleri çalışamaz noktasına getirmiştir. Her gün başıma ne gelir korkusuyla işe gitmekten bıkan insanlar olmak istemiyoruz. Bunun sağlık çalışanlarının motivasyonunu bozduğu kadar, hastalara verilecek kaliteli bir hizmetinde önünü kapatmaktadır."

Demir, daha büyük olaylar yaşanmadan, sağlık çalışanları daha da yıpranmadan sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istedi.

Sağlık Bakanlığını bu duruma bir an evvel çözüm bulunmasını isteyen Demir şöyle devam etti:

"Bakanlığımız bu duruma sessiz kalmamalıdır. Hekimlerimizin, Hemşirelerimizin, Paramediklerimizin yani bu camia insanlarının artık bu olaylara tahammülü yoktur. Gelin bu durumu el ele vererek bitirelim. Sağlık camiasının esas görevi olan sağlığın konuşulacağı bir döneme hep beraber girme fırsatını kaçırmayalım. Yeni bir şiddet vakasının olmamasını temenni ediyoruz." (VİDEO EKLENECEK)

ağrı aile hekimliği derneği1

ağrı aile hekimliği derneği2

Yorum Ekle