Sitede 4978 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu22.1°C

Ağrı'da iki sağlık çalışanına saldırı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde devlet hastanesinde görevli iki sağlık çalışanı, hasta yakınları tarafından darbedildi.Alınan bilgiye göre, 5 gün önce akşam saatler...

Ağrı'da iki sağlık çalışanına saldırı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde devlet hastanesinde görevli iki Sağlık çalışanı, hasta yakınları tarafından darbedildi.

Alınan bilgiye göre, 5 Gün önce akşam saatlerinde Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne halsizlik ve ağrı şikayetiyle getirilen Ramazan D'nin (23) tedavisi sırasında hasta yakınları ile hemşire Hilal Emin Ağaoğlu arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine erkek hemşirelerden Sinan Doğan, hastayla ilgilenmek istedi. Bu sırada hasta yakını 4 kişi, hemşireler Ağaoğlu ve Doğan'ı darbetmeye başladı.

Göğüs kısmından aldığı darbelerle yaralanan Ağaoğlu, 6 Saat müşahede altında tutulurken yüz kısmından yaralanan Doğan ise hastanenin Kulak Burun Boğaz (KBB) Servisi'nde bir gün tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Gözaltına alınan 4 zanlı, savcılık işlemlerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Hastane önünde toplanan sağlık çalışanları ve sendika üyeleri saldırıyı düzenledikleri basın açıklamasıyla protesto etti.

Sağlık-Sen İl Başkanı Fevzi Mağal, Türkiye genelinde sağlık kuruluşlarında yaklaşık 30 şiddet vakasının yaşandığını belirterek, şöyle konuştu:

"Arkadaşlarımız Hilal Hanım ve Sinan Bey'e yapılan bu şiddet kabul edilebilir, katlanılabilir değildir. Sağlık kuruluşlarımızda meslektaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için caydırıcı ve önleyici önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerekmektedir. Sağlık çalışanları vicdanı ve sorumlulukları arasında görevlerini yaparken uğradıkları bu şiddet fazlasıyla yıpratmaktadır. Değerli Ağrı halkı, sizlerden biri olan sağlık çalışanlarına sahip çıkın. Sağlık veren ellere zarar verilmez. Bu aymazlığa müsaade etmeyin. Gelin sağlıkta şiddeti birlikte durduralım."(AA)

doğubayazıt hastane hemşire saldırı1

doğubayazıt hastane hemşire saldırı2

doğubayazıt hastane hemşire saldırı3

2 Yorum

yılmaz
yılmaz
3 ay önce

malesef peş peşe cıkan yaslar ile saglık çalışanlarına dokunulmadıgından coğu saglık çalışanı bunu fırsat bilerek hasta ile ilgilenmiyor hasta yakınlarına sözlü tacizde bulunuyor hipograt yeminlerine ihanet ediyorlar ve malesef sağlık bakanlıgı çalışanları hakkında gerekli denetimleri yapmıyor hepsi olmasada çalısanların çogu mesleklerine ihanet ediyor görevlerini yapmıyor bakanlık hasta ve yakınlarından alacağı memnuniyet ile çalışanlarının maaşlarına ve kıdemlerine bir düzenleme getirecek olursa bence sağlık çalışanları kıdemlerini ve maaşlarını arttırmak için hasta ve yakınları ile daha iyi iletişim kurar acizane fikrim bu

fağri
fağri
3 ay önce

öncelikle hiç bir şekilde şiddet taraftarı degiliz ve sonuna kadar karşıyız. ancak hastane öyle bir hal almış ki, doktorlarımız tenezzül edip hastası için başını bile kaldırmıyor, doktor yanında çalışan sekreterler doktorluk görevini üstlenmiş ve adamına göre muamele ediyor, hemşireler ise kendilerine bir istekde bulunulduğunda sanki canından bir parça isteniyor gibi davranılıyor. hastane yönetimi bu sorunları görmeli ve hastaların çaresizliğini anlamalı.

Yorum Ekle