Sitede 5523 kişi varKUVVETLİ RÜZGARAğrıKUVVETLİ RÜZGAR29°C

Savcı Sayan gençlerle buluştu

AĞRI - ÖZGÜR KARİP - AK Parti Ağrı Belediye Başkan adayı Savcı Sayan “Hepinizin çok yakinen bildiği NIKE firması Ortadoğu üretim merkezini Ağrı’ya kaydırdı, burada üretim...

Savcı Sayan gençlerle buluştu

AĞRI - ÖZGÜR KARİP - AK Parti Ağrı Belediye Başkan adayı Savcı Sayan “Hepinizin çok yakinen bildiği NIKE firması Ortadoğu üretim merkezini Ağrı’ya kaydırdı, burada üretime başlayacak. Bu hepimiz için bir iştir. Bu hepimiz için bir prestijdir. Bundan daha büyük bir şey olabilir mi?” dedi.

31 Mart yerel seçimler öncesi Ağrı Halk Eğitim Merkezi’nde Burak Şimşek’in düzenlemiş olduğu Gençler Savcı Sayan’la buluşuyor programında konuşan AK Parti Ağrı Belediye Başkan adayı Savcı Sayan şunları söyledi:

Duvar gibi hemşeriniz var

Bakınız siz gençsiniz, bir üniversiteye gidiyorsunuz, hemşerinizi arıyorsunuz. Siz çalışmaya gidince, tatil bölgelerine gidip oradaki turizm bölgelerinde çalıştığınızda, askere gidince orada Ağrılı var mı diye arıyorsunuz, soruyorsunuz. Peki, bütün bu yerlerde hemşerinizi arıyorsunuz da belediye başkanlığı seçimlerinde niye hemşerinizi aramıyorsunuz? Yani sizi bende daha iyi kim bilebilir? Gençliğim burada geçmiş, çocukluğum burada geçmiş, liseyi burada bitirmişim, dolayısıyla sizin bütün çağlarınızı yaşayan bir kardeşinizim. Sizde yarın yeni gelen nesille karşı sorumluluklarınızı yerine getireceksiniz. Dolaysıyla siz hem şehri ararken, burada da maşallah duvar gibi bir hemşeriniz var. Daha ne istiyorsunuz?

Ağrı’yı da Savcı Sayan savunsun

Gençler aralarında konuşuyorlar diyorlar ki işte Recep Akdağ Erzurum’u ilerletti, bilmem Abdullah Gül Kayseri’yi ilerletti, Muharrem İnce Yalova’yı savunuyor, Yılmaz Büyükerşen Eskişehir’i savunuyor. Ağrı’yı da Savcı Sayan savunsun.

Yeter ki siz benimle bir olun, bana güç verin, bana kuvvet verin, bana destek verin. Değerli genç kardeşlerim inanın ben sizin hakkınızı zerre koklatmam kimseye. Yani kim gelirse gelsin, burada ki Ağrı’nın gençliği, Ağrı’da ki gençlerin hakları benim için çok önemli. Bakın bugün burada önemli şeyler yapılıyor. Bir taraftan tekstilde, bir taraftan hayvancılık üzerine projelerimiz, gençlik üzerindeki projelerimiz, spor faaliyetleri.

Benim gibi bir silahınızı niye kullanmıyorsunuz

Bugün Ağrıspor’un maçı vardı. Oradaki arkadaşlarımızla bir olduk, beraber olduk. HDP Belediye Başkan Adayı Ağrı sporu bugüne kadar ziyaret etmemiş, Bingöl Spor’u ta Ağrı dışında karşılıyor niye? Mademki sen Ağrı Belediye başkan adayı olacan, önce Ağrı spora sahip çık. Demek ki bunlar çok önemli şeyler, ufak ayrıntılar ama genel anlamda değerlendirdiğimizde, çerçevesini genişlettiğimiz de siz yarın öbür gün, siz belki bir Gün olur Bitlis’le mücadele edeceksiniz, bir gün olur Kars’la mücadele edeceksiniz, bir gün olur Ağrı’yla mücadele edeceksiniz. HDP Belediye Başkan adayı Bitlisli. Siz Bitlislilerle mücadele ederken kimi destekleyecek? Bitlis’i destekleyecek. O zaman niye kendi evladınıza sahip çıkmıyorsunuz? Benim gibi bir silahınızı niye kullanmıyorsunuz değerli kardeşlerim. Niye kullanmıyorsunuz? Yoksa ben cesur değil miyim, yoksa ben sizin haklarınızı savunmayacak mıyım?

Bu konuda birlik olacağız beraber olacağız, Ağrı gençliği Cam çerçeve indirmeyecek. Ağrı gençliği iş sahibi olacak. Ağrı gençliği güç sahibi olacak, kaliteli bir gençlik olacak, zaten öyle daha da kalitemizi yükselteceğiz ve biz Ağrı Türkiye’de bir numara olacağız. Buraya gelenler bizden utanacak. İşimizle, aşımızla, Aile yapımızla, aile ilişkilerimizle burada belki gün olur ben belediye başkanınız olursam, on bin kişiyle beraber burada biz birlikte Ankara’dan gelenlere karşı, oradan gelen misafirlerimize karşı birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi göstereceğiz. Demek ki birbirimize sahip çıktıkça, büyüdükçe bu şehri güzelleştireceğiz, bu şehir daha da büyüyecek.

NIKE firması

Yarın öbür gün İçişleri Bakanı buraya bir temel atmaya geliyor. 40 bin metke kare bir yer yapılıp onlara teslim edilecek. Kimin için yapıyor? Hepinizin çok yakinen bildiği NIKE firması Ortadoğu üretim merkezini Ağrı’ya kaydırdı, burada üretime başlayacak. Bu hepimiz için bir iştir. Bu hepimiz için bir prestijdir. Bundan daha büyük bir şey olabilir mi?

Bizler birlikte kardeşçe böyle güzel projelere imza atacağız. Sizin güvenliğiniz benim güvenliğim, sizin hakkınız benim hakkımdır, sizin birliğiniz, beraberliğiniz benim beraberliğimizdir. Biz birlikte mücadele ederek bu işi kurtarmamız lazım, bu işi başarmamız lazım, bu işi başarmadan Ağrı’yı bir milim ileriye götüremeyiz.

Burak Şimşek te yaptığı konuşmada "Bugün burada olmamızın yegane sebebi malumunuz üzere 31 Mart yerel seçimleridir. Bu kadar zamandan sonra böyle bi organizasyona ev sahipliği yapmamın en büyük sebebi de şu ki Savcı Sayan bey efendinin projelerinin bizler de heyecan uyandırması ve de siyasi,bürokrasi,bilgi,beceri, yapabilirlik ve genel birikimine canı gönülden inanmam olmuştur ve bu süreçte bütün gücümle yanında olacağımı belirtirim. Teşekkür ederim" dedi.

Programa AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın ile gençler katıldı.

Savcı Sayan Gençlerle buluşuyor1

Savcı Sayan Gençlerle buluşuyor2

Savcı Sayan Gençlerle buluşuyor3

Savcı Sayan Gençlerle buluşuyor4

6 Yorum

utku
utku
4 ay önce

öyle her seçimde duyulan uygulanan şeyler normalde seçim olmasssa yapılmaz normalde seçim olmassa o kadar bakan gelmez nike nin ne gibi bi faydası olacak işsizlik bi nebze önlenicek başka madem illa bişey yapılması gerekiyorssa öncelikle kağızman caddesindeki giderleri açsınlar yol bildiğin kanal ağrı gibi su doluyor sonra ana yollarda sokaklarda temiz bir asfalt atılsın çukurlar kapansın vurduğunuzda 1 hafta dayanmıyor trafiği rahatlatın şehre çöp kovaları bırakın 1 tane kova yok gençlere eğlence mekanları açın okeyde cafede olacağına vaktini tenise harcasın baskete harcasın lunaparkta keyf etsin eğlence mekanlarında vaktini geçirsin gzel bir tam olimpik gece gündüz temiz bir havuz yapın bitane var onuda halka kapattınız benim doğup büyüdüğüm yer ağrı bu zamana kadar o kadar belediye gördüm her belediyede de ağrı 10 yıl geri gidiyor gelen 1 2 waad eder bi iki göz boyama yapar o kdr ağrıya ya yabancı gelicek ya kayyum yada ağrılı zengin bir iş adamı memleketi iyi bilen gören sorunlarını en iyi bilen biri parada pulda gözü olmayan ihtiyacı olmayan kısacası kendini memleketine adamış biri olucak ben o yüzden 25 yaşındaym bugüne kadar hiç oy kullanmadım kullanmamda

tekin
tekin
4 ay önce

sizlere açılan ekmek kapılarını üzerinize kapatmayın zararını sonuçta ağrılı yaşıyor bugün nike yarın başka markalar gelir gelen her bir firma demek iş kapısı demek huzur demek kazanç demek mutluluk demektir. yanlışta ısrar etmeyin

Utku
Utku
4 ay önce

Tekin bey bn szden daha çok istiyorm gelişmesini değişmesini ama olmuyo yapılmıyor yapmıyorlar nikenin faydası var tmm da gne gariban işsiz kalıcak burdaki işlere ble maddi durumları iyi olanlar griyor menfaat işte kısacası dediğim gbi bunları yapacağına daha ihtiyaçı olunanlar yapılsın misal yol temizlik o kdr düğün oluyor gzel yenilenmiş bi düğün salonu olur mesela çevre düzenlemesi olur sanayinin gelişmesi olur fabrikalar açılır üretim yapılır bunlar olur ama her seçimde yüzlerde waaad var 1 tane yapılır geri klan 99 u yapılmaz seçilirse belki 3 4 projesini yapar dahada ypmaz memlekete sahip çıkan yok yok yapılmıyo bu kadar net

utkuya cevap-mehmet
utkuya cevap-mehmet
4 ay önce

utku kardeş yorumlarını okudum. öncelikle gençlere eğlence mekanı, lunapark açın vakitlerini okeyde harcamasınlar demişsiniz. peki lunapark ve eğlence yerleri çok mu faydalı yerler. kütüphane kurun, kitap cafeler açın, kendimizi geliştireceğimiz kurslar açın diyeceğine vaktin boş geçmesin diye lunapark istiyorsun:) bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. ikincisi nike ın yatırımına burun kıvırıyorsun pes doğrusu. senin vizyonun demek ki lunapark kadar. insanlar işsizlikten kırılırken, diğer şehirlerde 100 kişilik bir istihdam sevinçle karşılanırken buraya toplamda 8000 kişinin çalışacağı tekstil organize sanayi bölgesi kuruluyor hala burun kıvırıyorsun. telekom 400 kişiye, çimento fabrikası 300 kişiye iş imkanı sağladı diye sevinçten havalara uçarken 8000 kişiye iş sağlanmasına laf etmek çok büyük nankörlüktür. biz eğer bu işi sahiplenmezsek, nankörlük edersek elimizden gittiğinde, 8000 aile işsiz kaldığında o zaman anlarız. bu yatırım erzuruma yapılsaydı bütün ağrı kıskançlıktan çatlayacaktık ama ağrıya yapılınca hemen bir kulp takma, hemen kötüleme, hemen çamur atma.. ayıp yahu. bütün türkiyede gündem oldu. bir tek utku gibi insanlar memnun edilemiyor. ağrıda 8000 eve gelir kapısı kuruluyor buna bile laf ediliyor neymiş bunu açacağınıza lunapark açın, eğlence mekanı açınmış. eğer gençlerin geneli senin kafa yapındaysa ağrının yarını bugünden daha beter olacak demektir.

utku
utku
4 ay önce

yorumunu okudum doğru haklısın bazı yanlışlarım olabilir yanlız biz bu sözleri duya duya sıkıldık seçim olmassa bir allahın kulu gelmezken seçim olmazken bir allahın kulu çalışmazken seçim zamanında bakanlar oluk oluk gelir temizlik yapılır sulu yolla asfalt bile bırakılır benim çekememe gbi bi düşüncem tavrım yok şimdi nike diyosun nike bi kere kalkıpta ağrıda bir yer açmaz hadi açtı diyelim işsizler gne işsiz gne 100 kiilik yere 1000 kişi başvuracak gne 100 kişi alınacak ve o alınan 100 kişide zengin ihtiyacı olmayan olacak benim lunapark demem kastım da memlekette gdilecek yer yok millet okeyde cafede hiç olmassa değişiklik olsun dedim diğer illerde ilçelerde bile lunapark var oyun alanı var burda yok artı havuz demişim memleketin gençleri seviyor havuzu bunlar açılırsa hem farklı alanlarda yoğunlaşırlar hemde sıkılmamış olurlar misal bn tenise merak saldım çok şükür varki gdiyorum yer ücretsiz tenisi ücretsizz herşeyiyle dört dörtlük ben 25 yaşındayım ve 25 yıldır ağrıdaym bu yaşıma kadar ağrının gelişmesini görmedim başkan vardır arabası mercedes asfalt yapılmayana kadar yola çıkarmaz başkan vardır aldığı ürünün fiyatını 10 katı yapıp halka sunmak bu kadar ürünü bu kadar paraya aldık der başkan vardır esnafı doğru dürüst gezmez bile bn 15 yıldır esnafım 1 güne olsun kapımızı çalmadılar birgüne olsun gelipte çayımızı içmediler bir gün olsun ki bziim caddeye başkan vali bakan gelmedi sorununuz ne demedi memnunmusunuz demedi isterse ağrıyı paris yapsn bn karşı görüşlüde değilim hiç ömrümde oyda kullanmadım onu seviyorum bunu sevmiyorum da demedim sadece gerçekler memleketimiz sahipsiz sahip çıkan yok başa gelende bir tekmede o vuruyor memlekete çünkü biliyor alışıyor madem o kadar proje getirdi seçilmeden nerdeydi misal vali bey hiç seçilmedide ihtiyacıda yoktu kayyumdu nasıl çalıştı son 2 yılında neler yaptı bunun bi çıkarı varmıydı yok bi ihtiyacımı vardı yok nie yaptı memleketi gördü durumunu gördü de yaptı

utku
utku
4 ay önce

artıszin dediğiniz kütüphanelere kurslara kitap cafelere vs yerlere gençler rabet etmez millet burdan nie kaçar gençler burdan nie kaçar nie sıkılır çünkü yaptıkları başka aktivite yokda ondan hep cafe hep okey adam bunalıyo çoğu çevremdekiler ağrı artık sarmayıp diyip göç ediyor eskiden soğuk yüzünden o olaylar yüzünden göç ederdi şimdide bişey olmamasından göç ediyor demek istediğim o

Yorum Ekle