Sitede 5347 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu30.6°C

Ağrı Yarını Aydınlat Gençlik Platformu'nun çalışmaları

AĞRI - Ağrı Yarını Aydınlat Gençlik Platformu gönüllüleri kütüphanesiz okul bırakmamayı hedefliyor. Platformda yapılan yazıla açıklamada şu ifadelere yer verildi: Geçtiği...

Ağrı Yarını Aydınlat Gençlik Platformu'nun çalışmaları

AĞRI - Ağrı Yarını Aydınlat Gençlik Platformu gönüllüleri kütüphanesiz okul bırakmamayı hedefliyor.

Platformda yapılan yazıla açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Geçtiğimiz Gün Yakınca köyündeki Yakınca ilk ve ortaokuluna Yarını Aydınlat Kütüphanesi oluşturan gönüllüler okuldaki çocuklarla vakit geçirip çocukların yüzünü güldürdü. Kütüphanelerini gören çocukların mutlulukları ve heyecanları görmeye değerdi.

Ağrı Yarını Aydınlat ekibi olarak sosyal medya aracılığıyla Türkiye'nin dört bir yanından kitap toplayıp Ağrı'da kırsal kesimdeki öğrencilere ulaştıran platformun başkanı: "Biz bu yola çocukların geleceğini güzelleştirmek, geleceğe umut olmak için çıktık. Ülkemiz için daha iyi bir gelecek hayal ediyoruz. Daha iyi bir gelecek için eğitimli bireyler yetiştirmemiz gerekiyor bu yüzden önceliğimiz kitaplar.

Ama çocuklara sadece kitap götürmekle olmaz, aynı zamanda kitap okuma bilinci oluşturmak ve kitap sevgisi aşılamak istiyoruz. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Ağrı'da okumayan çocuk kalmayacak." diye konuştu.

Aynı zamanda Manevi Torun projesi kapsamında huzur evindeki yaşlıları ziyaret ediyorlar. Ağrı halkı ve çocukları için çeşitli sosyal aktiviteler planlayan gönüllüler, iyilikle yarınları aydınlatmaya devam ediyor.

Ağrı Yarını Aydınlat Gençlik Platformu1

Ağrı Yarını Aydınlat Gençlik Platformu2

Ağrı Yarını Aydınlat Gençlik Platformu3

Ağrı Yarını Aydınlat Gençlik Platformu4

Yorum Ekle