Sitede 6016 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu16°C

Ağrı'da çatıdan düşen kar kütlesi 7 araçta hasar oluşturdu

AĞRI - Ağrı'da bir binanın çatısında biriken kar kütlesinin üzerine düştüğü 7 araçta hasar meydana geldi.Ağrı'da havaların ısınması ile birlikte çatılarda biriken karlar ...

Ağrı'da çatıdan düşen kar kütlesi 7 araçta hasar oluşturdu

AĞRI - Ağrı'da bir binanın çatısında biriken Kar kütlesinin üzerine düştüğü 7 araçta hasar meydana geldi.

Ağrı'da havaların ısınması ile birlikte çatılarda biriken karlar büyük tehlike oluşturmaya başladı.

Kentte bir süredir etkili olan kar yağışının ardından çatılarda biriken karlar Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte erimeye başladı. Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte Yavuz Mahallesi 416 sokakta inşaat halindeki bir binanın üzerinde biriken kar kütlesi ve buzlar erimeye başladı.

Eriyen kar kütlesi ve buzlar büyük bir gürültüyle binanın önünde park halindeki 7 otomobilin üzerine düştü. Olayda araçlarda hasar oluştu. Otomobillerin içinde kimsenin olmaması ise faciayı önledi.

ağrı çatıdan düşen kar kütlesi araç hasar1

ağrı çatıdan düşen kar kütlesi araç hasar2

ağrı çatıdan düşen kar kütlesi araç hasar3

ağrı çatıdan düşen kar kütlesi araç hasar4

ağrı çatıdan düşen kar kütlesi araç hasar5

ağrı çatıdan düşen kar kütlesi araç hasar6

ağrı çatıdan düşen kar kütlesi araç hasar7

ağrı çatıdan düşen kar kütlesi araç hasar8

3 Yorum

rasim
rasim
3 ay önce

Araç sahiplerine geçmiş büyük olsun. tek sevindirici yanı cana zarar gelmemesi.
burada o kadar çok yanlışlar varki..
yanlış 1. bina sahibi binayı yaptıktan sonra arkasını dönmüş gitmiş. milyonlarca lira para harcama yaparken çatıya 300 yada 500 liraya kar tutucu bariyer yapmayı ihmal etmiş. burada birinci derecede sorumlu bina sahibidir..
yanlış 2. piyasada kar temizleyen şahıslar var. bunlara en fazla 500 lira verseydi, çatıdaki karı kontrollu olarak düşürebilirlerdi. burada yine bina sahibinin ihmal ve vurdum duymazlığı var.
yanlış3. belediye veya özel idare , muhtarlaradan da yardım alarak cana ve mala zarar verebilecek kar düşme riski olan olan binaları tespit ederek. bu binaların sahip ve yöneticileri uyarmalıydı. vatandaşların can ve mal güvenliğini alamak idaraecilerin asli görevidir. burada idarecilerde ihamli vardır.
yanlış4. Eğer bir binadan düşen kar taa karşıdaki binanın birinci katındaki camlara kadar çarpıyorsa, burada bir teknik hata vardır. demek oluyor ki o caddeye 7 katlı bina ruhasatı verilmesi hataymış. inşallah belediye bundan bir ders çıkarır.
belediye sürekli anonslar yaparak vatandaşları saçak altında geçmemeleri ve bina sahip ve yöneticilerini de çatıdaki karları düşürmeleri konusunuda sık sık uyarıcı anonslar yapmalıdır.

putin
putin
3 ay önce

değerli arkadaş o kadar yorum yazmışsın evet haklı olabilirsin belki ama şunu da göz önünde bulundurman lazım burası kış memleketi kar düşme tehlikesi olan yere araba bırakılmamalı sonuçta bir defa kar yağmıyor

diyorsun ya piyasada temizleyen adam var diye sene de 1 defa kar yağsa haklısın ama hemen her hafta yağıyor son olarak çatıya dediğin gibi bariyer kullanılabilir ve 10luk çivi alttan dışa doğru vurulursa veya uzun vida uçları dışarda kalacak şekilde yapılırsa sorun kalmaz tabi kimse bunu yapmayacağından bu memleketteki tek çözüm araçları tehlikeli yerlere bırakmamak olacaktır

muhammet ali
muhammet ali
3 ay önce

rasim arkadaş yorumunda 500 lira verse çatıdaki karı temizlete bilirdi diye yazmış. gerçekten o kar temizleme işi öyle yazıldığı gibi kolay değil arkadaş.
önce kar temizleme için en az 4 kişi ile anlaşacaksın. öyle hemen çatıya çıkarıp hadi işe başalayın diyemezsin. ilkin SGK ya müracaat etmen lazım. kendin ve çalışacak olan kişilerin nüfus cüzdan örneği ile imza sirküleri ikamet belgesini alarak SGK ya gidip dosya açtırırsın. prosedör gereği o gün değilde ertesi gün anca işe başlatabilirsin. sigorta yaptırmakla işin bitmez. hemen gidip iş güvenliği için ilgili firmaya başvurman gerekir. oradan bir iki elemam gelip binayı kontrol eder. çalışacak kişilerin iş güvenliği için bazı araç ve gereçler vermesi karşılığında belli bir ücret ödersin. ve ertesi günü bismillah diyip işe başlarsın. adamlar çatıya çıkar. çatıda ipi bağlayacak yer yok. mecburen bir kişi çalışır bir kişide onu tutmak zorundadır. her iki elemanda yüksek risk altıntadır. düştü düşecek diye ödün kopar. aşağıdaki sorun daha büyüktür. en az iki kişi ile yolu trafiğe kapatman lazım. yukardan kar geldiğini göre göre vatandaş ve araçlar geçmeye devam eder. geçişi engelleyemezsin. normalde bir saatte bitecek iş üç dört saatte ancak biter. biter bitmesine de anandan emdiğin süt burnundan gelir. bunu her yıl yağan kara göre yedi sekiz defa yaptığını düşününce nefret edersin.
halbuki belediye bir kaç tane kar temizleme ekibi kursa bunların sigorta ve can güvenliğini sağlayacak önlemleri alacak şekilde donanımını sağlasa. kar temizleme yapacak kişiler belediyeye müracaat edip belli bir ücret karşılığında mesela en az bin en fazla iki bin lira ücret karşılığında bu işi yaptırsa vatandaşı büyük bir eziyetten kurtarmış olur.

Yorum Ekle