Sitede 5492 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Ağrı İl, İlçe, Belde ve Bağımsız Belediye Başkan Adayları Kesin Listesi

AĞRI - Ağrı'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin Belediye Başkan adaylarının kesin aday listeleri seçim kurullarınca i...

Ağrı İl, İlçe, Belde ve Bağımsız Belediye Başkan Adayları Kesin Listesi

AĞRI - Ağrı'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin Belediye Başkan adaylarının kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Ağrı'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici Belediye Başkan aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.

İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesinleşen listelere göre Ağrı'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Ağrı Belediye Başkan Adayları
Ağrı Merkez: Savcı Sayan (Cumhur İttifakı), Doğubayazıt: Ertuğrul Eryılmaz, Diyadin: Salih Yaşar, Taşlıçay: İsmet Taşdemir, Eleşkirt: Aytekin Arslan, Hamur: Cezmi Ergül, Tutak: Yavuz Özcan, Patnos: Mehmet Hanifi Alır, Tahir Beldesi (Eleşkirt): Mahmut Kamiloğlu, Yayladüzü Beldesi (Eleşkirt): Selahattin Aysu, Yücekapı Beldesi (Eleşkirt): İlhami Zeyrek, Dedeli Beldesi (Patnos): Veysi Durak.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ağrı Belediye Başkan Adayları
Ağrı Merkez: Ahmet Meriç, Doğubayazıt: Ali Karakol, Diyadin: Abidin Yenigün, Taşlıçay: Kutbettin Tekgül, Eleşkirt: Yılmaz Polat, Hamur: Muzaffer Ademi, Tutak: Erkan Sayan, Patnos: Lokman Çetin, Dedeli Beldesi (Patnos): Muzaffer Yıldız.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ağrı Belediye Başkan Adayları
Doğubayazıt: Feyyaz Bilen, Diyadin: Ahmet Şimşek, Taşlıçay: Sinan Aydemir, Eleşkirt: Mehmet Fatih Yerlikaya, Hamur: Can Alper Aktaş, Tutak: Coşkun Akbaba, Patnos: Aydın Şimşek, Tahir Beldesi (Eleşkirt): Halis Dursun, Yayladüzü Beldesi (Eleşkirt): Hakim Taşdemir, Yücekapı Beldesi (Eleşkirt): Namet Aysu, Dedeli Beldesi (Patnos): Ahmet Işık.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Belediye Başkan Adayları

Ağrı Merkez: Abdurrahman Doğar, Doğubayazıt: Yıldız Acar, Diyadin: Betül Yaşar, Taşlıçay: Yusuf Aladağ, Eleşkirt: Rıfat Yerlikaya, Hamur: Cemal Akar, Tutak: Baran Öztürk, Patnos: Emrah Kılıç.

İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan Adayları
Ağrı Merkez: Taner Söylemez, Diyadin: Rıza Karakuş, Patnos: Hamdullah Denizhan, Tutak: Süleyman Çetin, Dedeli Beldesi (Patnos): Ekrem Gençer.

Saadet Partisi Ağrı Belediye Başkan Adayları
Ağrı Merkez: Mehmet Erat, Doğubayazıt: Necib Yel, Diyadin: Erol Ergül, Eleşkirt: Ramazan Yakut, Hamur: İsmet Aslan, Tutak: Mehmet Sena Durğut, Patnos: Abdulhalik Taşkın, Taşlıçay: Salih Arslan, Tahir Beldesi (Eleşkirt): Sedat Gümüştekin, Yayladüzü Beldesi (Eleşkirt): Samet Akşit, Yücekapı Beldesi (Eleşkirt): Hüseyin Çelebi, Dedeli Beldesi (Patnos): Reşit Kıvanç.

Bağımsız Türkiye Partisi
Ağrı Merkez: Hasan Kuloğlu, Doğubayazıt: Fatıma Kaplan, Patnos: Yusuf Haydar Göksel, Diyadin: Mustafa Doğan, Tutak: Mehmet Emin Tekcan, Taşlıçay: Yunus Emre Kuloğlu ,Eleşkirt: Ahmet Celal Uruh, Hamur: Gülnur Yıldırım.

Büyük Birlik Partisi
Tutak: Bülent Duru.

Demokrat Parti
Patnos: Fesih Bayar, Tutak: Suat Engin, Eleşkirt: Sait Yami, Tahir Beldesi (Eleşkirt): Sudi Öztürk, Yayladüzü Beldesi (Eleşkirt): Selami Demirtaş, Yücekapı Beldesi (Eleşkirt): Nurettin Öztürk.

Türkiye Komünist Partisi
Ağrı Merkez: Hetem Ayaz.

Demokratik Sol Parti
Ağrı Merkez: Tekin Oruç.

Ağrı Bağımsız Belediye Başkan Adayları
Ağrı Merkez: Özcan Gök, Ağrı Merkez: Mehmet Ölçer, Ağrı Merkez: Berat Gökçe, Eleşkirt: Halil Yılmaz(AA)

Ağrı Belediye Başkan Adayları Kesin Listesi1

Yorum Ekle