Sitede 5483 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu15.3°C

Diyadin'de "Okul Destek Projesi" programı

AĞRI - Ağrı'nın Diyadin ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün "Okul Destek Projesi" kapsamında program düzenlendi.Mehmet Melik Özmen Ortaokulu’nda, ...

Diyadin'de "Okul Destek Projesi" programı

AĞRI - Ağrı'nın Diyadin ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün "Okul Destek Projesi" kapsamında program düzenlendi.

Mehmet Melik Özmen Ortaokulu’nda, Diyadin Sosyal Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen eğitim etkinliği Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Programda konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Ağrı İl Müdürü Mehmet Şafi Erim, 2018 yılının ikinci yarısından itibaren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından gelen talimatlar doğrultusunda il genelinde projeden yararlanan öğrenci sayısının 50’den 250’ye çıkarıldığını söyledi.

Bu yıl hedeflerinin 500 öğrenci olduğunu, proje kapsamında ailelere ekonomik desteğin yanı sıra sosyal desteğin de verildiğini ifade eden Erim şunları kaydetti:

"Okul destek projesi, bizim sosyo-ekonomik destek dediğimiz muhtaç Aile çocuklarının okul başarılarını biraz daha yukarı çıkarmak için Bakanlığımızın projelendirdiği il ve ilçe merkezleriyle Sosyal Hizmet Merkezlerimizin eliyle bütün ile yaygınlaştırma noktasında çaba sarf ettiğimiz, çocuklarımızın yarınlarını aydınlatacak, okul başarılarını aydınlatma noktasında Milli Eğitim Bakanlığımızla bu çalışmayı yapmaya gayret gösteriyoruz."

Konuşmanın ardından okul destek projesinin tanıtımı yapıldı. Programda daha sonra aile içi yaşam becerileri eğitimi ile değerler eğitimi verildi. Program başarılı öğrencilere verilen hediyelerin ardından sona erdi.

Diyadin Okul Destek Projesi1

Diyadin Okul Destek Projesi2

Diyadin Okul Destek Projesi3

Diyadin Okul Destek Projesi4

Diyadin Okul Destek Projesi5

Diyadin Okul Destek Projesi6

Diyadin Okul Destek Projesi7

Diyadin Okul Destek Projesi8

Diyadin Okul Destek Projesi9

Diyadin Okul Destek Projesi10

Diyadin Okul Destek Projesi11

Diyadin Okul Destek Projesi12

Diyadin Okul Destek Projesi13

Diyadin Okul Destek Projesi14

Diyadin Okul Destek Projesi15

Yorum Ekle