Sitede 5354 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU31°C

Ankara'da 2'nci Ağrı Tanıtım Günleri etkinliği başladı

AĞRI - Ankara'da "2'nci Ağrı Tanıtım Günleri" etkinliği düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi'nde ki etkinlik, mehteran ve halk oyunları ekibinin gösterisiyle başladı.Etkinl...

Ankara'da 2'nci Ağrı Tanıtım Günleri etkinliği başladı

AĞRI - Ankara'da "2'nci Ağrı Tanıtım Günleri" etkinliği düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi'nde ki etkinlik, mehteran ve halk oyunları ekibinin gösterisiyle başladı.

Etkinliğe katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ağrı'nın kadim bir şehir olduğunu, İshak Paşa Sarayı ve Ağrı Dağı'nın tarihi önemi bulunduğunu söyledi.

31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin Ağrı ve Doğu Anadolu bölgesindeki önemine değinen Destici, "Burada bütün mücadelemiz parti ayrımı gözetmeden bölücülere, teröristlere ve ayrılıkçılara karşıdır. Bunun dışında bu mücadeleyi birlikte vereceğiz. Hep birlikte, sizlerin desteği ve duasıyla kazanacağız." diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da Ağrı'nın sadece Türkiye için değil insanlık için de miras olduğunu vurguladı. Ağrı'nın genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğunu aktaran Yılmaz, en büyük mirasın bu olduğunu kaydetti.

Ağrı Valisi Süleyman Elban da Ağrı Dağı'nın dünyada adının duyulduğunu ve turizm açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Etkinliğin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Elban, "Ağrı, konum olarak uzak bir şehirdir ancak gönül olarak en sıcak insanların yaşadığı şehirdir." dedi.

Destici ve Elban, konuşmaların ardından yöresel yemeklerin sergilendiği stantları gezdi. Etkinliğe, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan'ın yanı sıra davetliler katıldı. 2'nci Ağrı Tanıtım Günleri 17 Şubat'a kadar devam edecek.

ağrı tanıtım günleri1

ağrı tanıtım günleri1

ağrı tanıtım günleri2

ağrı tanıtım günleri3

ağrı tanıtım günleri4

ağrı tanıtım günleri5

ağrı tanıtım günleri6

ağrı tanıtım günleri7

ağrı tanıtım günleri8

ağrı tanıtım günleri9

ağrı tanıtım günleri10

ağrı tanıtım günleri11

ağrı tanıtım günleri12

ağrı tanıtım günleri13

ağrı tanıtım günleri14

ağrı tanıtım günleri15

Yorum Ekle