Sitede 6717 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu17.6°C

Diyadin'de dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi

AĞRI - HÜSEYİN YILDIZ/CEMİL KARİP - Hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Ağrı'nın Diyadin ilçesindeki kaplıcalar kışın da ziyaretçilerini ağırlıyor...

Diyadin'de dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi

AĞRI - HÜSEYİN YILDIZ/CEMİL KARİP - Hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Ağrı'nın Diyadin ilçesindeki kaplıcalar kışın da ziyaretçilerini ağırlıyor.

Diyadin ilçesindeki kaplıcalar, bölgede etkili olan ağır kış şartlarına rağmen ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor.

Genelde romatizmal ağrılar ve cilt hastalıkları bulunan kişiler tarafından tercih edilen kaplıcalar, dondurucu soğuklara rağmen binlerce ziyaretçinin uğrak yeri oluyor.

Diyadin ilçesi, son zamanlarda artan ziyaretçi sayısı ve kaplıca tesisleri ile yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da adeta kutup soğuklarına rağmen bölge halkı tarafından ilgi görüyor.

Ziyaretçilerden Alican Taşdan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaplıcaların yoğun ziyaretçi ağırladığını söyledi.

Birçok kişinin şifa bulmak amacıyla buraya geldiğini anlatan Taşdan, "Denizli'den geldim buraya, rahatsızdım. Gerçekten faydaları var, romatizmaya, bel fıtığına faydası var, herkese tavsiye ediyorum." dedi.

Ağrı'nın Türkiye'deki en soğuk illerden biri olduğunu, buna rağmen kaplıcalara girdiklerini belirten Alican Taşdan, "Suyun sıcaklığı pek fazla soğuğu hissettirmiyor. Herkesin gelip bu mevsimde de girmesini tavsiye ediyorum, şifalı bir sudur. Su çok temiz, cilde de iyi geliyor. Ulaşım sorunu da yok, gelmek çok kolay, bu sularda yüzmek de ayrı bir eğlence." diye konuştu.

- "Ben çok memnun kaldım"

Van'dan gelen Muhammed Kızılkaya ise tavsiye üzerine buraya geldiğini belirterek, şunları söyledi:

"Arkadaşlarımızla bölge gezisine çıktık, burayı görmemizi tavsiye ettiler. Biz de buraya gelip kaplıcaları gezdik ve yüzdük. Ben çok beğendim, temiz bir suyu var. Bazı hastalıklar için şifalı olduğunu da duydum. Dışarıda dondurucu soğuklar olmasına rağmen suyun içinde bunu hissetmiyorsunuz. Ben çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim."(AA)

diyadin kaplıcaları1

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI1

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI2

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI3

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI4

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI5

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI6

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI7

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI8

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI9

Dondurucu soğuklarda kaplıca keyfi - AĞRI10

2 Yorum

fağri
fağri
3 ay önce

Allah ın takdiri ama yine de insan Allah neden bu güzel nimeti başka bir kadir kıyet bilen başka memlekete nasip etmedi diyesi geliyor. diyadin bu eşşiz kıymeti çöp edip gidiyor. ne kendilerine bir hayrı dokunuyor nede bir başkasına.

UTKU
UTKU
3 ay önce

rabbim böyle bi güzelliği şifa kaynağını layık görmüşte değerini bilmiyorlar misal diyadin de afyondaki kaplıcalar kdr gzel olabilirdi yada erzurumdaki yeni açılan kaplıca oteli gbi bii yer yapılabilir ama yok havuza gidiyorsun giresin gelmiyo doğru düzgün bi lavabosu yok ayak yüz yıkama yeri yok duş alma yeri yok duvarlar desen yıkık dökük üst katı desen çatılar kalkmış oraya yapılan en büyük iş kaplıcaya giden yol oldu daha mahallesi bile asfalt değil belediyenin bir el atması lazım

Yorum Ekle