Sitede 6826 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu3.2°C

Bingöl'de cinsel istismar iddiası

BİNGÖL - Bingöl'de 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan 4 şüpheliden biri tutuklandı.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında "Bingöl'de 8 yaşında kız çocuğu kaçırıldı" ve "Bingöl'de 8 yaşında kız çocuğunu kaçıranlar korucu çıktı" şeklinde yer alan haberlerin asılsız olduğu bildirildi.

Yenişehir Mahallesi Hastane Caddesi'ndeki 100. yıl Ortaokulu önünden 14 yaşındaki H.O'nun kaçırıldığı ihbarı üzerine Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı kaydedilen açıklamada, mağdur H.O'ya yönelik cinsel istismarda bulunduğu değerlendirilen şüpheli M.Ç. ile olaya yardım ve iştirakleri tespit edilen F.G, R.İ. ve J.M. hakkında yakalama ve gözaltı kararı verildiği belirtildi.

F.G, R.İ. ve J.M'nin 9 Şubat'ta yakalandığı, ifadelerinin alınmasının ardından 10 Şubat'ta sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıkları ifade edilen açıklamada, emniyet ve jandarma görevlilerince yapılan çalışmalarda olayın firari şüphelisi M.Ç'nin 11 Şubat'ta yakalandığı ve 12 Şubat'ta işlemlerinin ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandığı, soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan mağdurun 8 yaşında, şüphelinin korucu olduğu, bu sebeple güvenlik görevlileri tarafından kollandığı şeklindeki haberlerin asılsız olduğu aktarılarak, bu haberlere itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.(AA)

Yorum Ekle