Sitede 6835 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu3.4°C

Muş'ta uyuşturucu operasyonu

MUŞ - Muş'ta uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonda gözaltına alınan 41 şüpheliden 3'ü tutuklandı, 6 kilo 720 gram toz esrar maddesi ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde uyuşturucu ve uyarıcı Madde ticareti yapan kişilere yönelik ocak ayında çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Bu kapsamda, 6 kilo 720 gram toz esrar maddesi, 134 gram eroin, 113 gram metamfetamin, uyuşturucu madde tartımında kullanılan 2 hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edilen bir miktar para ele geçirildiği aktarılan açıklamada, "Yapılan şok uygulama ve denetimler sırasında üzerlerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde bulunarak gözaltına alınan 41 şüpheliden 3'ü "uyuşturucu madde ticareti" suçundan çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı, 38 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, vatandaşların huzur ve güvenliği, kamu esenliğinin devamı amacıyla, suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde çalışmaların kararlılıkla devam edeceği kaydedildi.(AA)

Muş'ta uyuşturucu operasyonu1

Muş'ta uyuşturucu operasyonu2

Yorum Ekle