Sitede 2307 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Taner Söylemez basınla bir araya geldi

AĞRI - İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Taner Söylemez, "dil ve din ekseni arasında sıkıştırılmış Ağrı siyasetinde alternatif olarak yola çıktık, o alternatifi de İnş...

İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Taner Söylemez basınla bir araya geldi

AĞRI - İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Taner Söylemez, "dil ve din ekseni arasında sıkıştırılmış Ağrı siyasetinde alternatif olarak yola çıktık, o alternatifi de İnşallah 31 Mart akşamında yerel iktidarın sahibi yapma gayreti içerisinde olacağız." dedi.

Söylemez, seçim çalışmaları kapsamında bugün kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir ara geldi.

İyi parti ve cesurlar hareketinin Belediye Başkan adayı olarak, pozisyonunu hiçbir zaman bu milletin bu memleketin ve Ağrılıların menfaatleri dışında bir yerde almayacağını belirten Söylemez, Ağrılıların ve Ağrı'nın hizmet menfaatleri nerede olunması gerekiyorsa kendilerinin de orada olacaklarını söyledi.

Ağrı’da dil ve din eksenli bir siyaset sıkışmasının yaşandığını ifade eden Söylemez "Biz Ağrı’da yeniden dil ve din merkezli siyasetin önünü açacak, insan merkezli bir politik tavır sergilemek niyetiyle buradayız. Bu yola çıkarken bütün Ağrı'nın meselelerini bilen, meselelerine vakıf birisi olarak insan merkezli bir siyasetten uzaklaştırılmış kentin yeniden insan merkezli siyasetle kavuşması, onunla kavuşmasını temel hedef olarak belirledik" dedi.

Dil ve din ekseni arasında sıkıştırılmış Ağrı siyasetinde alternatif olarak yola çıktıklarını belirten Söylemez şunları söyledi:

“Belediyecilik veya Belediye Başkanı bir kentin kültürel ve geleneksel her şeyine sahip olmak, sosyal yaşamı tanzim etmek olmalıdır. Bu münasebetle dil ve din ekseni arasında sıkıştırılmış Ağrı siyasetinde alternatif olarak yola çıktık, o alternatifi de inşallah 31 Mart akşamında yerel iktidarın sahibi yapma gayreti içerisinde olacağız. Maalesef dil ve din siyaseti arasına sıkıştırılmış bir Ağrı’da bahsediyoruz. Ama buna rağmen Ağrı’da yaşanan sıkıntılar dil ve din üzerine birilerinin sermayesi olmuş. Bunları sermaye yapanlara sesleniyorum açık ve net olarak diyoruz ki bundan sonra Ağrı’da sadece Ağrının siyaseti yapılacak, sadece insanın siyaseti yapılacak, insan merkezli bir siyaset yapılacak. Birilerinin kendi teşkilatlarını bile umursamadan halkın taleplerine gözü kapalı bir şekilde paraşütle yukarıdan atadığı adaylarını Ağrı’ya getiremeyecekler, buna biz müsaade etmeyeceğiz buna Ağrılılar müsaade etmeyecek."

Söylemez şöyle devam etti:

"İki partinin yarışacağı bir seçim bekliyordu herkes. Ama bugün gelinen nokta dört partinin yarıştığı görüyoruz. Bunlardan birisi şöhretin adayı, şöhretin adayının yanından yarışan arkadaşımız bölgenin adayı, üçüncü aday ise yine sevdiğimiz bir abimizdir. Ama öfkesinin adayıdır. Taner Söylemez ise Ağrı'nın Belediye başkan adayı, Ağrının meselelerine vakıf bir adaydır. Ne şöhretinde, ne de bölgenin talimatından, ne de öfkesinden aday değildir. Bu milletin hadimi olmak bizim için protokolün hizmetçisi olmaktan çok çok daha şereflidir. Protokol belediyeciliğinin karşısına geçmek, protokol siyasetinin karşısında durmak için yola çıktık."

İYİ Parti Taner Söylemez1

İYİ Parti Taner Söylemez2

İYİ Parti Taner Söylemez3

İYİ Parti Taner Söylemez4

Yorum Ekle