Sitede 6802 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu3.2°C

Ağrı Barosu Başkanı Salih Aydın'dan TBB Başkanı Feyzioğlu'na ziyaret

AĞRI - Ağrı Barosu Başkanı Avukat Mehmet Salih Aydın, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette meslek sorunlarına ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu, önümüzdeki süreçte Ağrı Barosu’na yapılması planlanan hizmetler masaya yatırıldı.

Ağrı Barosu Başkanı Av. Mehmet Salih Aydın yapmış olduğu ziyarette, Birlik başkanının Rize Barosunu ziyareti akabinde belli gruplarca yapılan haksız ve mesleği hedef alan söylem ile eleştiriler hususunda Birlik başkanının yanında olduğunu beyan etti.

Ağrı Baro Başkanı Mehmet Salih Aydın ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Son günlerde özellikle sosyal medyada Sayın Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun Rize Barosu programı kapsamında demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan siyasi parti ziyaretlerini eleştiren paylaşımlar ve açıklamalar yer almıştır.

Sayın Birlik Başkanımızın 30 Ocak 2019 tarihinde Rize Barosu’nun daveti üzerine katıldığı programa Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane-Bayburt ve Erzincan, Erzurum Baro Başkanlarımız da eşlik etmişlerdir.

Türkiye Barolar Birliği Başkanımız ve Baro Başkanlarımız görevlerini icra ederlerken Kamunun ve toplumun bütün kesimleri ile diyalog içerisinde olmalarından daha tabii bir durum olamaz. Diyaloğa, müzakere ve toplumsal uzlaşıya en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde bu tür faaliyetleri takdir ediyor ve destekliyoruz.

Mesleki sorunlarımız başta olmak üzere, bütün sorunların ancak hukukun üstünlüğünü, insan haklarını savunmak, karşılıklı nezaket, diyalog, müzakere ile çözülebileceğine inanıyoruz."

Birlik Başkanına yapılan ziyarette Ağrı Barosuna yapılacak olan Baro evi, Birlik Başkanının Ağrı’ya yapacağı ziyaret ile Ağrı da mesleklerini icra eden Avukatların Özel Hastanelerdeki Sağlık hizmetlerinden faydalanması hususları da konuşuldu. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

salih aydın tbb ziyaret1

Yorum Ekle