Sitede 6930 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu3.4°C

Ağrı’da İki Bayan Hakem Bögesel Ligde Düdük Çalacak

AĞRI - Amatör Futbolun her geçen Gün hızla geliştiği Ağrı’da, hakem camiasından da sevindirici haber geldi. Ağrı’dan iki hakem, devre arasında Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi.

25 il hakeminin bulunduğu Ağrı’da, Ağrı İl Hakem Kurulunun teklifi ile iki il hakemi, Bölgesel Amatör Lig hakemliğine yükseldi. Şanlıurfa'da düzenlenen Hakem Koşu Testini geçen Dicle Öz ve Elif Yılmaz, bundan sonraki süreçte Bölgesel Amatör Lig’de maç yönetecek.

Başarılı bir döneme girdiklerini söyleyen İl Hakem Kurulu Başkanı Erdinç Güneş ”Hakem camiası olarak yeni bir döneme giriyoruz. 25 il hakemimizden ikisi Bölgesel lige yükseldi. Ağrılı kızımız Dicle Öz orta hakem, Elif Yılmaz ise Bölgesel Yardımcı Hakem olarak görev yapacak” dedi.

İl hakemlerinin üst klasmana yükselmesinin önemli olduğunu söyleyen Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ ise her iki hakemi tebrik ettiğini belirterek şunları söyledi:

"Amatör Futbolda son on yıla baktığımızda, Ağrı çok önemli bir ivme kazanmış durumda. Bu durum hakem camiasına da yansıdı. Her iki hakemimizi de tebrik ediyorum. Ağrı’da dört bayan hakemden ikisinin bölgesel ligde olması elbette ki önemli. İki hakemimizde, hakemlik mesleğinde bir rol model oluşturabilirler. Aynı zamanda Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olan bu iki hakemimize yönetecekleri müsabakalarda şimdiden başarılar diliyorum."

ağrı ilk bayan hakem1

ağrı ilk bayan hakem2

ağrı ilk bayan hakem3

ağrı ilk bayan hakem4

Yorum Ekle