Sitede 6928 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu3.4°C

Ağrı İlim Yayma Cemiyeti'nden Seçmeli Derslerle ilgili açıklama

AĞRI - Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul ve liselerde okutulan seçmeli ders tercihlerinin 19 Şubat’a kadar tamamlanmasını istemesinin ardından Ağrı İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yılmaz Sağın, ders seçimi ile ilgili Ortaokul ve Lise öğrencileri ile velilere çağrıda bulundu.

MEB’in seçmeli dersler arasına Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini almasının ardından İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yılmaz Sağın bu konuda ebeveynlerinde duyarlı olmalarını istedi.

Sağın yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çocuklarımızda oluşması muhtemel ahlaki çöküntü ve yozlaşmanın önünü almak için, Çocuklarımızı İslami ve insani değerlerimize uygun olarak yetiştirebilmemiz için, en önemli değerimiz olan Kur’an eğitimi ile Peygamber Efendimizin hayatı ve yaşayışının öğrenilmesine ihtiyaç vardır. Çünkü biliyoruz ki Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatı, bizim için hidayet kaynağıdır ve en iyi yol göstericidir. Çocuklarımızın, Kur´an-ı Kerim´in hayatımızdaki yerini fark etmeleri, Kur´an-ı Kerim´i doğru ve güzel okumaları, bazı sure ve ayetleri kurallarına uygun olarak ezberlemeleri, Kur´an-ı Kerim´in içeriği hakkında bilgi sahibi olmaları, çok önemli. Veliler olarak, Çocuklarımız için hayati bir önem arz eden ve manevi bir yükümlülük gerektiren Kur´an Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini okul idaresinden ısrarla talep etmeli, bu konuda gerekli hassasiyet ve duyarlılığı göstermeliyiz.”

Ayrıca konuyla ilgili yapılan afişte, “Ortaokul-lise öğrencileri ve kıymetli veliler; din, ahlâk ve değerler alanı seçmeli derslerin seçim süreci başladı. Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini okul idarelerine başvurarak seçimlerinizi yapabilirsiniz” denildi.

ağrı ilim yayma cemiyeti yılmaz sağın1

Yorum Ekle