Sitede 5766 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

AK Parti'nin Ağrı il ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı

AĞRI - AK Parti, Ağrı'daki il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı. Taşlıçay İsmet Taşdemir, Hamur Cezmi Ergül, Diyadin Salih Yaşar, Tutak Yavuz Öz...

AK Parti'nin Ağrı il ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı

AĞRI - AK Parti, Ağrı'daki il, ilçe ve belde Belediye Başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Taşlıçay İsmet Taşdemir, Hamur Cezmi Ergül, Diyadin Salih Yaşar, Tutak Yavuz Özcan, Eleşkirt Aytekin Arslan, Patnos Mehmet Hanifi Alır ve Doğubayazıt’ta Ertuğrul Eryılmaz AK Part’nin belediye başkan adayı olurken, beldelerde ise Dedeli Veysi Durak, Tahir Mahmut Kamiloğlu, Yayladüzü Selahattin Aksu, Yücekapı'da ise İlhami Zeyrek belediye başkan adayı oldu.

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıya, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti MKYK Üyesi Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, AK Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, AK Parti 22. Dönem Ağrı Milletvekili Halil Özyolcu, parti teşkilatları, belediye başkan adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda İl Başkanı Abbas Aydın, Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı ve AK Parti 22. Dönem Ağrı Milletvekili Halil Özyolcu birer konuşma yaptı.
Çelebi yaptığı konuşmada yerel yönetimlerin AK Parti'nin işi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Ağrı özeline baktığımızda sadece merkez ilçeye 150 Milyon TL yatırım sağlandı. Alt geçidinden, millet bahçesine, küpkıran köprüsünden birçok hizmete kadar bu yatırımların tamamını gönderen Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ödenekleri takip eden onun AK kadrolarıdır. Hasan Arslan ve Ekrem Aktaş'a da çok teşekkür ediyorum. Ağrı'ya çok önemli hizmetler kazandırdılar. En fazla sosyal donatı alanları onların, yani AK Parti'nin döneminde yapıldı."

AK Parti Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanımız Ağrı’yı çok önemsiyor, Ağrı’ya çok önem veriyor, beni çağırıp; Seni Ağrı’ya gönderiyorum. Ağrı’yı birinci sınıf şehir yapacaksın, Ağrı’yı Doğunun Yıldızı Yapacaksın. 100 yıl mahallesinde çıkmaz sokak kalmayacak, yeni caddeler, bulvarlar yapacağız. Yoksul gençlerimizi biz evlendireceğiz, çeyizini düzeceğiz, evini döşeyeceğiz. 20 bin kişilik bir tekstil kenti yapacağız. Tarihi bir süreçten geçiyoruz, ya Ağrımızı batı illeri ile yarışan bir il haline getireceğiz, ya da sürekli göç veren huzursuzluğun baş gösterdiği, hizmetin gelmediği, yoksulluğun baş gösterdiği bir Ağrı’ya razı olacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu,, adayları tek tek tebrik ederek tanıttı.

AK parti ağrı il ilçe belediye başkan adayları1

AK parti ağrı il ilçe belediye başkan adayları2

Yorum Ekle