Sitede 5213 kişi varhava açıkAğrıAçık30.1°C

Ağrı'da dondurucu soğuklar: Eksi 24

AĞRI - Dün gece saatlerinde yoğun sisin etkisini gösterdiği Ağrı'da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 24 derece olarak kaydedildi.Kar yağışının ardından soğuk ...

Ağrı'da dondurucu soğuklar: Eksi 24

AĞRI - Dün gece saatlerinde yoğun sisin etkisini gösterdiği Ağrı'da gece en düşük Hava sıcaklığı sıfırın altında 24 derece olarak kaydedildi.

Kar yağışının ardından soğuk havaların etkisi altına giren Ağrı’da termometreler eksi 24 dereceyi gösterdi. Kentte hayat durma noktasına geldi.

Günlük hayatın olumsuz etkilendiği kentte sabahın erken saatlerinde iş yerlerine giden vatandaşlar zor anlar yaşadı. Soğuk havalar nedeniyle araçların ve iş yerlerin camları buz tuttu. Esnaf çeşitli aparatlarla iş yerlerinin camlarını çözmeye çalıştı.

Dondurucu soğuklarla birlikte birçok yerde gizli buzlanma oluştu, vatandaşlar yürümekte güçlük çekti. Vatandaşların yüzü ve kaşları adeta buz tuttu. Vatandaşlar soğuktan korunmak için yüzlerini atkı ve berelerle kapatarak önlem aldı. Soğuk nedeniyle ağaçlarda da oluşan kırağı kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Sabahın erken saatlerinde iş yerine gitmek için yola koyulan İsrafil Köse adlı vatandaş, Ağrı’da son 2 yılın en soğuk günlerinin yaşandığına dikkat çekti. Köse, “Havalar çok soğuk. Mecburen iş yerlerimize gideceğiz. Başka çaremiz yok, gitmek zorundayız. Şu anda hava sıcaklığı eksi 25 derece var. Üşüdüğümüz için çok elbise giydik. Önceki günler hava çok iyiydi. Bugün çok soğuk” dedi.

İş yerinin camı buz tutan ve buzu çözmeye çalışan esnaf Mehmet Sena Ürengil, soba yakmalarına rağmen buz tutan camların çözülmediğini dile getirdi. Erken saatlerde iş yerine geldiklerini ifade eden Ürengil, “Camlarımız buz tutmuş, gece hava eksi 24 dereceyi buldu. Soba yaktık ama fayda etmedi” şeklinde konuştu.

İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada ise kar yağışı ve tipi nedeniyle halen 10 köy yolunun ulaşıma kapalı bulunduğu, ekiplerin kapalı köy yollarında temizleme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

Karayolları 123. Şube Şefliğinden yapılan açıklamada da yağış nedeniyle önceki Gün trafiğe kapanan Cumaçay-Kağızman kara yolu haricinde sorumluluk alanındaki yollarda herhangi bir sorun olmadığı kaydedildi.

Ekiplerin kapalı yolda çalışmalarını sürdürdüğü ifade edilen açıklamada, bunun dışındaki yollarda ise temizleme ve tuzlama çalışmasının aralıksız sürdürüldüğü aktarıldı.(AA)(İHA)

ağrı dondurucu soğuklar1

ağrı dondurucu soğuklar2

ağrı dondurucu soğuklar3

ağrı dondurucu soğuklar4

ağrı dondurucu soğuklar5

ağrı dondurucu soğuklar6

ağrı dondurucu soğuklar7

ağrı dondurucu soğuklar8

ağrı dondurucu soğuklar9

Yorum Ekle