Sitede 7136 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu23.2°C

Ağrı'da 170 köy yolunun ulaşıma kapandı

AĞRI - Ağrı İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada, sabah saatlerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle 170 köy yolunun ulaşıma kapandığı, karla mücadele ekiplerin köy yolları...

Ağrı'da 170 köy yolunun ulaşıma kapandı

AĞRI - Ağrı İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada, sabah saatlerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle 170 köy yolunun ulaşıma kapandığı, karla mücadele ekiplerin köy yollarını tekrar ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Karayolları 123. Şube Şefliğinden yapılan açıklamada ise sorumluluk alanında bulunan yolların açık olduğu, ancak yer yer buzlanma nedeniyle ekiplerin tuzlama çalışması yaptığı kaydedildi.

Ağrı Belediyesi karla mücadele ekipleri de şehrin cadde, sokak ile kaldırımlarında temizleme ve tuzlama çalışması başlattı. Yağış nedeniyle oluşan buzlanmada yola çıkan araçlar trafikte ilerlemekte zorluklar yaşarken, esnaflar iş yerlerinin önlerini temizlemeye çalıştı.

İş yerinin önünü temizleyen Abdulhalik Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son iki yıldır bekledikleri kar yağışının geç olsa da bu yıl geldiğini söyledi.

Kar temizlemeyi zorluk olarak görmediğini anlatan Yıldız, "Küresel ısınma ve iklimin değişmesi nedeniyle son iki yıldır yağış olmuyor. İki yıl önce burada dize kadar kar olurdu, şimdi ise 10-15 santimetre arasında. Rabb'im yardım etsin." ifadelerini kullandı.

Kar yağışının kente iyi geleceğine inandığını anlatan Volkan Polat, "Memleketin simgesi olan kara biz de alıştık. Önceki yıllara göre bu yıl iyi. Son iki yıldır kar yağmıyordu. İş yerinin önünü temizliyoruz. Sabah sabah bizim için de spor oldu." dedi.(AA)

Ağrı'da kar yağışı1

Ağrı'da kar yağışı2

Ağrı'da kar yağışı3

Ağrı'da kar yağışı4

ağrı kar yağışı1

ağrı kar yağışı2

ağrı kar yağışı3

ağrı kar yağışı4

ağrı kar yağışı5

ağrı kar yağışı6

ağrı kar yağışı7

ağrı kar yağışı8

Yorum Ekle