Sitede 5033 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu15.4°C

Ağrı'da Kadın Hastalıkları ve Doğumda Yenilik

AĞRI - 60 yatak kapasiteli 3 servisi, 6 tane doğum odası, 6 doktor, 20 ebe , 16 hemşire ile hizmet veren Ağrı Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği, 3 adet...

Ağrı'da Kadın Hastalıkları ve Doğumda Yenilik

AĞRI - 60 yatak kapasiteli 3 servisi, 6 tane doğum odası, 6 doktor, 20 ebe , 16 hemşire ile hizmet veren Ağrı Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği, 3 adet gündüz polikliniği, acil polikliniği , gebe okulu, emzirme eğitim odası, Aile planlama ve danışmalığı odam mevcut ve tam teşekküllü şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Birim sorumlusu Op. Dr. Emrah Dağdeviren, her Gün yaklaşık 200 civarında hastanın polikliniklerde muayene edildiğini, mesai saatleri dışında da 1 polikliniğin akşam Saat 17:00-19:00 arasında hizmet verdiğini belirtti.

Laparatomi (açık), laparoskopik(kapalı) ve vajinal rahim alma operasyonları , kist ameliyatları, dış gebelik ameliyatları, histereskopi ( rahim içinin görüntülenmesi) gibi jinekolojik müdahalelerin de hastanede yapıldığını belirten Dr. Dağdeviren şunları söyledi:

"Ağrı ili Türkiye’deki iller arasında doğurganlık hızında 3. Sıradadır. İl merkezinde günlük 20-30 arası doğum gerçekleştirilmektedir. Anne ve bebek yaşamı açısından riskli kabul edilen doğumla ilgili kanamalı komplikasyonlara hastanemizde aciliyet durumuna göre ( uterin atoni, uterin rüptür, plasenta previa , plasenta dekolmanı) başarılı bir şekilde müdahale edilmektedir. İlimizde tıp fakültesinin ve 3. Basamak merkez bir hastanenin bulunmaması anne ve bebek sağlığı açısından kliniğimizin üzerine düşen sorumluluğu arttırmaktadır. Bir yerin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli ölçütlerden birisi anne ve bebek ölüm oranıdır.

Türkiye’nin seçkin fakültelerinden tıp ve uzmanlık eğitimi alan kadın hastalıkları ve doğum doktor ekibimizin, çocuk hastalıkları uzmanlarımızın, Anestezi ekibimizin, ebe ve hemşire arkadaşlarımızın fedakarca ve dayanışma içerisinde çalışması, il sağlık müdürümüz Op.Dr. Ali Bulut’un ve hastane yönetimimizin bize her türlü konuda destek olması ve kliniğimize hassasiyet göstermesi, doğurganlık hızında Türkiye'de 3. sırada olan Ağrı ilinde anne ve bebek ölüm oranını her geçen gün azaltmaktadır."

Ağrı'da Kadın Hastalıkları ve Doğumda Yenilik1

Ağrı Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan hekimlerin kısaca bilgileri şu şekildedir;

OP. DR. EMRAH DAĞDEVİREN
Tıp eğitimi (2007-2013) İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Uzmanlık eğitimi (2013-2018) İstanbul S.B.Ü. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi.
Doğum ile ilgili olan uzmanlık tezi uluslararası dergilerde bilimsel makale olarak yayınlanmıştır.
Emrah Dağdeviren1

OP. DR. SULTAN CAN
Tıp eğitimi (2006-2013) İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Uzmanlık eğitim(2013-2018)i: İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
Adelösan jinekoloji ve cinsel işlev bozuklukları üzerine eğitim alan Dr. Can uluslarası ve ulusal dergilerde bilimsel yayınları mevcuttur.
SULTAN CAN1

OP. DR. FATİH AKTOZ
Tıp eğitimi(2007-2013) Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Uzmanlık eğitimi(2014-2018) Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi.
Ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda bilimsel yayını bulunan Dr.Aktoz’un aynı zamanda kitap çevirileri ve editör yardımcılığı yaptığı bilimsel kaynaklar mevcuttur.
FATİH AKTOZ1

OP.DR. CAN OZAN ULUSOY
Tıp eğitimi(2007-2011) Gülhane Askeri Tıp Akademisi
............. (2011-2013) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Uzmanlık eğitimi(2014-2018) Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Ululararası ve ulusal dergilerde bilimsel yayınları mevcuttur.
CAN OZAN ULUSOY1

OP. DR. ÖZLEM IŞITAN
Tıp eğitimi(2006-2012) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi.
Uzmanlık eğitimi (2013-2017) Ankara S.B.Ü. Dr Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Ululararası ve ulusal dergilerde bilimsel yayınları mevcuttur.
ÖZLEM IŞITAN1

OP.DR. FUNDA ERDOĞAN MANAV
Tıp Eğitimi(2006-2013) İstanbul Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi.
Uzmanlık eğitimi (2013-2018) Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi.
Uluslarası ve ulusal dergilerde bilimsel yayınları mevcuttur.
FUNDA ERDOĞAN MANAV1

4 Yorum

tefooo
tefooo
6 ay önce

keşke hastalara da bu kadar güler yüzlü olsaydınız

Yorum
Yorum
6 ay önce

Allah ebelere ve doktorlara merhamet versin biz kadınlar başka bişey istemiyoruz. Ordan mezun burda uzmanlık yapmış yok şu kadar bilimsel makale...Bu mutlu güler yüzlü tabloyu malesef doğumhanede göremiyoruz.

Ggh
Ggh
6 ay önce

Malesef burda güler yüzlü görünmüşler ama hastalara karşı hiç böyle değiller ayrıca 6 doktor varsa biz neden göremiyoruz bunları hastahanede

Baran
Baran
6 ay önce

Kadın Doğumda hastalara resmen işkence yapılıyor bunu defalarca söyledik müdüründen tut bakanlığına kadar ama dinleyen yok bir gün sahibi olan biri çıkar inşallah ozaman sizi görecem

Yorum Ekle