Sitede 5738 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu17.3°C

Ağrı'da köydeki minik öğrencilere 'sıcak' yardım

AĞRI - Köy Okulları Yardım Projesi Yöneticisi Cafer Canşi hayırsever vatandaşların gönderdiği bot, mont, bere ve çeşitli araç gereçleri Ağrı’nın Hamur ilçesine bağlı bir ...

Ağrı'da köydeki minik öğrencilere 'sıcak' yardım

AĞRI - Köy Okulları Yardım Projesi Yöneticisi Cafer Canşi hayırsever vatandaşların gönderdiği bot, mont, bere ve çeşitli araç gereçleri Ağrı’nın Hamur ilçesine bağlı bir köyde Anaokulu öğrencilerine dağıttı.

Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren Köy Okulları Yardım Proje yönetici ve kurucusu Cafer Canşi, Ağrı’nın Hamur ilçesine bağlı Yukarı Ağadeve Köyü’nde maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için hayırsever vatandaşlar tarafından gönderilen mont, bot, bere ve kırtasiye malzemelerini dağıttı.

‘2014 yılından bu yana 2 bin köy okuluna ulaştık’

Cafer Canşi, projeyi 2014 yılında Ağrı’da başlattıklarını söyledi. Şimdiye kadar 2 bin köy okuluna yardımda bulunduklarını belirten Canşi, "Köy Okulları Yardım Projesini 2014 yılında kurduk. Önce Ağrı Köy Okulları Yardım Projesi olarak başladık. Daha sonra proje büyüyünce tüm Türkiye’ye yayıldı. Şu an 81 ilde faaliyet gösteriyoruz. 2014 yılından bu yana 2 bin köy okuluna ulaştık. Okullarda kütüphaneler yapıyoruz. Okullarda tadilatlar yapıyoruz, çocukların bot, mont ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bugünde Ağrı Yukarı Ağadeve Köyü’nün anasınıfında ki öğrencilere bot, mont, atkı ve bere getirdik.” diye konuştu.

‘Yaklaşık 400 öğrenciye bot ve mont bulduk’

Hiç kimseden para almayı kabul etmediklerini ve sadece gönderilen ürünleri kargo ile adreslere ulaştırdıklarını bazen de kendilerinin dağıttığını kaydeden Canşi, “Bize destek olan tüm destekçilerimize çok teşekkür ediyoruz.Türkiye genelinde bot ve mont kampanyamız devam ediyor. Şu anda yaklaşık 400 öğrenciye bot ve mont bulduk. Atkı ve bereleri örenler var, satın alıp gönderenler de var. Annelerimiz ördükleri ürünleri kargo ile bize gönderiyorlar. Bizde bunları köy okullarımıza ulaştırıyoruz.” (İHA)

Ağrı’da köydeki minik öğrencilere ‘sıcak’ yardım1

Ağrı da köydeki minik öğrencilere sıcak yardım2

Ağrı da köydeki minik öğrencilere sıcak yardım3

Ağrı da köydeki minik öğrencilere sıcak yardım4

Yorum Ekle